לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

מהפכת השכונות הוותיקות בשדרות

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ומחזיק תיק שיקום שכונות פיזי, אורן נזרי, סיירו בשבוע שעבר בשכונות השונות בעיר ועמד מקרוב על עבודות הפיתוח וההשקעה העצומה יחד עם משרדי הבינוי והשיכון והגנת הסביבה. התושבים לא נותרו אדישים ואמרו: "עכשיו כיף לצאת מהבית ולראות דשא ופרחים ולשבת על ספסל נוח (צילום: דוברות עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

יום שלישי בשבוע שעבר, השעה שש בערב. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ומחזיק תיק שיקום שכונות פיזי ושירות לתושב, אורן נזרי, יוצאים לסיור בפרויקטים הרבים שמתרחשים בשכונות הוותיקות. הם מתחילים בבניינים ברחוב ברית ערים בשכונת נאות אשכול, שם מתבצע פרויקט "שיקום שכונות חוזר" של משרד הבינוי והשיכון בהשקעה של מיליוני שקלים. התושבים נהנים מחזיתות חדשות לבניינים, מסתורי כביסה, דשא סינטטי בכניסה, צמחייה יפה, מעקות חדשים למדרגות ועוד. לדוידי ונזרי הצטרף ראש המשל"ת (מרכז שירות לתושב) בשכונה, יוסי שטרית, ויחד הם פגשו את הזוג מורן ונדב אוחיון עם שני ילדיהם. בני הזוג סיפרו כמה כיף להם לגור בבניין חדיש ומשופץ והודו לכל העוסקים במלאכה ולדוידי על ההשקעה.

משם המשיך הסיור לרחוב בן יהודה בשכונת נאות הדקל, מול השוק. כפי שדווח בעבר, דוידי הפעיל לחץ כבד על המשרד להגנת הסביבה להשקיע סכום נכבד בשיקום השכונה ואכן השר זאב אלקין הורה להקצות למעלה מ-7 מיליון שקלים לטובת השכונה. אחד האלמנטים החדשניים והמיוחדים בפרויקט הוא שההכנסות ממכירת החשמל של הפאנלים הסולאריים לחברת החשמל, בסך מאות אלפי שקלים בשנה, יוחזרו לתושבים לטובת עלות אחזקת הגינון.

במקום שתלו דשא, צמחים מגוונים, הוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה. כמו כן, הותקנה תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים, כאשר הזנת התאורה תהיה ממערכת סולארית שתותקן על גגות מבני הציבור. בקומות הכניסה של הבניינים יותקן פאנל סולארי עם תאורה לטובת האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת במקום. בין הבניינים תוכננו גינות מאכל וירק, מה שיאפשר תעסוקה לתושבי השכונה וטיפול באותן גינות יחד עם הצוות הקהילתי שישלב את חניכי וחניכות תנועות הנוער.

תושבים רבים שהבחינו בדוידי ובנזרי ניגשו אליהם, לחצו את ידיהם והודו על העשייה הרבה למענם. "תענוג מה שעשית פה ומה שעשית בכלל לעיר", אמר אחד התושבים. "כיף לי לשבת כאן עם נכדתי, קרוב לבית, כשהסביבה ירוקה, יפה ומוארת בערב", אמרה תושבת אחרת בת 90, הנעזרת בהליכון.

דוידי הבטיח לתושבים שימשיך לעשות ולפתח ברחובות הסמוכים ובשכונות נוספות. "כיף לראות את התושבים שהם מאושרים וטוב להם", אמר דוידי, "אנחנו עושים את הדברים בשיתוף התושבים, ועדי הבתים, המשל"תים וכמובן הצוותים המקצועיים ובסיוע רב של משרדי הממשלה והשרים. אמשיך לדאוג שניכנס לכל שכונה ושכונה, נטפח ונייפה אותה. תודה לחבר המועצה אורן נזרי על עשייתו הרבה עם ולמען התושבים".

מחזיק תיק שיקום שכונות פיזי, אורן נזרי, אמר: "כיף שהילדים שמחים, אני שמח שאנחנו מגיעים לתושבים ורואים שטוב להם. אנחנו מגיעים לשמוע מקרוב מה טוב ומה צריך לשפר ולהוסיף ואנחנו עושים זאת. תודה לראש העיר על הגיבוי המלא והעשייה הרחבה בתחום שיקום השכונות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: