לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

לקראת החזרה ללימודים - הצלם אמנון ארד ממשיך בפרויקט "דרום שחור"

בהמשך לפרויקט הצילומים "דרום שחור" לספר הצילומים של אמנון ארד שייצא בקרוב, יצא אמנון עם ילדי גן שוקדה אמרי, גפן, הלל ועמית שעולים לכיתה א', לצילומים ביער שוקדה, "צילמתי אותם ביער השרוף להעלאת המודעות לקשיי ההתמודדות של ילדי והורי העוטף, בנוסף למעבר למסגרת החדשה ולקורונה שכולם מתמודדים איתה" (צילום: אמנון ארד)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בהמשך לפרויקט הצילומים "דרום שחור" לספר הצילומים של אמנון ארד שייצא בקרוב, יצא אמנון עם ילדי גן שוקדה אמרי, גפן, הלל ועמית שעולים לכיתה א', לצילומים ביער שוקדה, "צילמתי אותם ביער השרוף להעלאת המודעות לקשיי ההתמודדות של ילדי והורי העוטף, בנוסף למעבר למסגרת החדשה ולקורונה שכולם מתמודדים איתה".

וכך כתבה ליטל אימא של עמית:

"בוקר טוב כיתה א'.

יום מרגש, התחלה חדשה, חששות, דאגות.
עמית עולה לכיתה א', משפט שנשמע בנאלי אבל כל הורה וכל ילד מרגיש איזה משמעות עצומה יש לצעד הזה. בתי הבכורה עוזבת את המסגרת המוכרת והחמימה של גן ילדים ומתחילה את צעדיה כעצמאית ב"עולם האמיתי".
לצד התרגשות עצומה ישנם חששות כבדים, חששות של כל הורה ומעבר לכך חששות של הורה בעוטף עזה, צבע אדום, חרדות, שיגורי טילים בכל שעה במשך היום, 10 שניות להגיע לממד, מה יקרה אם בדיוק תשחק בחצר בזמן האזעקה, היא תסתדר? היא תמצא את דרכה לבד לממד עם כל הלחץ וההסטריה, גם כך בבית קשה לה הסיטואציה.

ומה יהיה עם בלוני התבערה והנפץ שמשוגרים אלינו ללא הפסקה?

שער הכניסה לבית הספר היה שזור בבלונים יפים ומחייכים, עמית לא הסכימה להצטלם איתם, בהתחלה לא הבנתי למה, אך תוך כדי שניסיתי לשכנע אותה להצטלם הבנתי פשר הסירוב;
חודשים ארוכים של שטיפת מוח כמה הבלונים מסוכנים וכמה צריך להיזהר מהם נתנו את אותותיהם, והילדה, כמה עצוב ,לא רוצה להתקרב לבלונים, גם אם הם של כיתה א'.

וריח השריפות והעשן שנישא באוויר, "אמא למה יש ריח של שרוף באוויר"? עמית שאלה בדרך לבית הספר, כמובן שנמנעתי מלאמר לה שמדובר בשריפה של בלונים ,"החקלאים שורפים את הקוצים בשדה",

השמחה וההתרגשות מהולים באי וודאות על ביטחוננו כאן באזור הנפיץ הזה, ריחות השדות השרופים באוויר מזכירים לנו כבר ביציאה מהבית את מה שניסינו לשכוח, מזכירים לנו את מה אנחנו מנסים להתעלם ממנו כדי להיכנס לשגרת היום.

הקורונה תעבור, בקרוב יהיה חיסון וזה יגמר, האם הבלונים והמטחים ישארו איתנו לתמיד?

אלוהים ישמור עליך עמית שלי".

מאת ליטל מרום, שוקדה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: