לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

לאור המצב הנוכחי: כיצד יציינו את יום הזיכרון לשואה במועצות העוטף

החל מהערב נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ובשבוע הבא ואת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. כמו אירועים רבים אחרים, גם הטקסים המסורתיים בישובים לא יוכלו השנה להתקיים. לאור המצב וההנחיות של משרד הבריאות, במועצות העוטף החליטו להיערך בצורה שונה, ולציין את יום הזיכרון בדרכים מקוונות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

החל מהערב נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ובשבוע הבא ואת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. כמו אירועים רבים אחרים, גם הטקסים המסורתיים בישובים לא יוכלו השנה להתקיים. לאור המצב וההנחיות של משרד הבריאות, הוחלט במחלקת התרבות של המועצה האזורית שער הנגב לבנות טקסים מקוונים ולראשונה גם מועצתיים. 

19:00 - קהילת שער הנגב מדליקה ביחד נר נשמה לזכר הנספים בשואה.
19:05 - הקרנת טקס סמלי בדף הפייסבוק של המועצה
19:20 - זיכרון בסלון בזום

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה: "זאת הולכת להיות תקופה מורכבת בשבילנו. אנחנו רגילים ואוהבים לזכור ולכבד את הנופלים יחד, כמקשה אחת, כקהילה. אין לי ספק שהמתכונת המיוחדת שבה יערכו הטקסים השנה, לא תפגע ולו במעט מהכבוד וההערכה שיש כלפי הנרצחים ושורדי השואה או כלפי חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. לשמחתי, בתקופה האחרונה נוכחנו כולם לדעת שהחוסן והיכולות שלנו כקהילה אינם תלויים ביכולות הפיזיות שלנו להיפגש. גם בשבוע המורכב שלפנינו, נוכיח את זה מחדש".

אירועי יום הזכרון לשואה ולגבורה במועצה האזורית אשכול:

טקס משותף לנווה אשכול וחיילי אוגדת עזה שלישי 21.4 בשעה 9:00 בעמוד הפייסבוק של המועצה.

טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה של נופי הבשור - שלישי 21.4 בשעה: 10:02, מיד אחרי צפירת הזכרון בדף הפייסבוק של המועצה.

עומר עציון מראיין את סבא משה עציון על סיפורו האישי ויוצא הדופן* יום שלישי 21.4 בשעה 11:00 בשידור לייב בדף הפייסבוק של המועצה.

מפגשי זיכרון בסלון של קהילת אשכול באמצעות 'זום':

מינה בראלי מעין הבשור דור שני לניצולי שואה תספר את סיפורם המרגש ומעורר ההשראה של הוריה. שני 20.4 בשעה 17:30.

רחל שחר מקיבוץ מגן בשיח פתוח ומשותף עם חיילי אוגדת עזה ותושבי המועצה, בכדי להמשיך את צו הזכרון מדור לדור. שלישי 21.4 בשעה 10:30.

דלית קוטלר מתלמי יוסף תספר את סיפורו של אביה, מרדכי אייזנבגרג. שלישי 21.4 בשעה 18:30.

במועצה האזורית חוף אשקלון הטקס יתקיים בשעה 20:00 באופן מקוון את טקס יום השואה דרך פרסום סרטון של הטקס. ביום שלישי (21.4.20), בשעה 10:30 תעלה עדותו של גבי קורן, שורד שואה מקיבוץ יד מרדכי.

במועצה האזורית שדות נגב הטקס המועצתי יתקיים בשעה 20:00 ללא קהל, ויעלה לעמוד הפייסבוק של המועצה, עמוד הפייסבוק של מתנ"ס שדות נגב ובערוץ היוטיוב של המועצה. הטקס יהיה זמין לצפייה לאורך כל היום.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: