לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

כשמוסדות התרבות סגורים, הפסטיבל מגיע אל התושבים

השבוע, בין התאריכים 23-24.12, יתקיים פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים במהדורה קטנה, במרחבים הציבוריים ברחבי העיר אופקים, תחת מגבלות התו הסגול

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פסטיבל מדרום הוא אירוע אמנות רב תחומי המקדם עשייה אמנותית, תרבותית וחברתית הנובעת ומושפעת מהעיר אופקים על תושביה, קהילותיה ואמניה. פסטיבל מדרום מבוסס על שיתוף פעולה שהחל ב-2011 בין המחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר, המציעה לימודי תואר ראשון ושני בתרבות, המשלבים לימודים תיאורטיים עם התנסות מעשית, לבין העיר אופקים.

הפסטיבל יציג יצירה מקורית, מופעים ואירועים בתחומים שונים: מוזיקה, תיאטרון, ספרות ואמנות פלסטית.

היום הראשון של הפסטיבל (רביעי 23.12) יתקיים במרחב הציבורי של השוק העירוני באופקים. בין הבסטות ודוכני השוק, יסתובב הרכב אלטר – נייטיב (Alter-Nativ), שכולל 4 מוזZיקאים (שניים מהם, בני אופקים), שיקליט את הקולות והצלילים מחיי השוק הפועמים. בשעות הצהריים, יתקיים בשוק מופע חי של ההרכב, אשר ישלב את ההקלטות כחלק מהמוזיקה שינגן. המופע הייחודי, מבוסס על הרוח 'האופקימית' המקומית, על האנשים של העיר, החוויה וההוויה של העיר.

היום השני (יום חמישי 24.12) כולל שישה מופעים ואירועים, בתוך ארבעה אוטובוסים, שיתארחו בשלוש שכונות: 16:00 - רמת שקד, 17:00 – כיכר היונים, 18:00 - קיבוץ גלויות.
האוטובוסים  של חברת "דן בדרום", שנרתמה לפרויקט, יהפכו ל"אולמות המופעים". לכל אוטובוס יורשו להיכנס עד 10 אנשים בכל רגע נתון, על פי מגבלות התו הסגול.

ובפנים - כל אוטובוס יעוצב כעולם חווייתי - אמנותי ייחודי: 

  • בית הנייר - יתמלא בספרים, מחברות וניירות ויהדהד טקסטים ומילים בכל פינה. האמנים יעל גרינבלט ואהרון מנור בפרפורמנס אינטראקטיבי בשותפות עם הקהל.
  • בית אבא - יתמלא בניגונים וקולות שיוקלטו מבעוד מועד על ידי לייבל נפלאות, בבתי הכנסת מהזרמים השונים באופקים - וישולבו יחד למיצג סאונד מרגש
  • דרך העבר - יתמלא בזיכרונות של העיר אופקים בתמונות וסרטונים מ-65 שנות קיומה העיר, האנשים, הקהילות, המקומות שהופכים את העיר ל-אופקים.
  • תיאטרון על הדרך - אולם תיאטרון בו יופיעו לאורך הערב 3 מופעי תיאטרון שונים, בכל שכונה מופע אחר. המופעים ישתלבו וישתמשו במבנה האוטובוס, כחלק מהמופע והחוויה של הקהל. הבימאי והשחקן אילן פופקו במופע תיאטרון שהוא מסע אל תוך העיר; יהב גל במופע "טיש" שמח במיוחד המשלב סיפורים וניגונים חסידיים ובמופע "לולקע" אודות מסעו של רבי יעקב בעקבות צוואתו של הבעל שם טוב.

נסו לדמיין 4 אוטובוסים צבעוניים, נעצרים אל מול הבית שלכם, ובתוכם עולם נפלא וקסום! זה הפסטיבל שלנו!

 

נואית זכאי מנהלת כללית פסטיבל מדרום ומעין עזרא צדוק מנהלת מהדורת חורף: "בתקופה בה עולם התרבות סגור כמעט לגמרי והריחוק החברתי הפך לאורח חיים, ראינו חשיבות רבה בקיום הפסטיבל חי כמרחב של תרבות, אמנות וקהילה. מרחב שיאפשר, בהתאם למגבלות ולכללים, חברותא, שותפות, חיבור וחדווה. אנו מציעות פסק זמן קטן, אינטימי ומעניין, משגרת היומיום – שגרת הקורונה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: