לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

יצא לדרך סמינר "חוסן ומנהיגות קהילתית"

עיריית שדרות הוציאה השבוע עשרות גבאי ורבני קהילות מהעיר לסמינר מנהיגות בן יומיים בירושלים, ביוזמת המחלקה לזהות יהודית והאגף לתרבות יהודית - פרויקט '"קהילות" (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

כחלק מההשקעה של עיריית שדרות בחיזוק בעלי התפקידים והמנהיגות המקומית בעיר, יצאו השבוע גבאי ורבני קהילות מהעיר לסמינר מנהיגות שהתקיים בבית מלון בירושלים.

הסמינר היה מלא בתוכן וחוויות גיבוש מגוונות. הרצאתו של הרב דרור טויל, ריתקה את הנוכחים, ולאחריה התקיים שיח על החשיבות ביצירת שיתופי פעולה בין הכוחות הקהילתיים הקיימים בשדרות. בבוקרו של יום רביעי, התקיימה סדנת חוסן שעסקה בין היתר, על משמעות העשייה בשגרה ובחירום, חשיבות הקשר של הרב והגבאי מול קהל המתפללים ותחזוק הצרכים החברתיים, הפיזיים והרוחניים שממלאים את בתי הכנסת תוך למידה האחד מהניסיון של השני.

במהלך הסיור בירושלים, ביקרו המשתתפים בציון קבריהם של החיד"א, הרב מרדכי אליהו והרש"ש בהר המנוחות, שם העתירו בתפילה על בטחון העיר ותושביה. לאחר מכן, ביקרו ב'עיר דוד', מתחם עתיק ומרהיב של ירושלים מימי קדם, השוכן למרגלות העיר העתיקה, שם התקיים מופע 'הללויה', המגולל את סיפור תחייתה של ירושלים הקדומה, על גבי עתיקות עיר דוד.

בהמשך ביקרו המשתתפים בסיור מיוחד ומרתק ברובע היהודי, "המסע לירושלים", ברחובות העיר העתיקה המספרים את סיפורה של ירושלים ושחרורה. בכותל המערבי התפללו ושמעו דברי חיזוק וגבורה לקראת ימי בין המיצרים הקרבים ובאים. המשתתפים ביקשו להודות למארגנים על הפקה מרשימה וארגון מוצלח של הסמינר. לצוות האגף לתרבות יהודית ופרויקט קהילות, למרכז חוסן והמחלקה לזהות יהודית.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני מאמין כי תפקידו של הגבאי והרב בקרב חברי הקהילה, הינו משמעותי ביותר ולכן ישנה חשיבות רבה בטיפוח המנהיגות הקהילתית של בעלי התפקידים בקהילה. יישר כוח גדול לשותפיי לעשייה, אלעד קלימי והרצל שאובי, על היוזמה החשובה הזו לגיבוש גבאי ורבני הקהילות".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "אני מודה מקרב לב לגבאים ולרבנים היקרים המבצעים את תפקידם לשם שמיים וראויים להערכה רבה. היומיים הללו הוסיפו המון וזה מגיע להם. תודה לחברי למועצת העיר, הרצל שאובי שהגה את הרעיון לשיתוף פעולה מבורך שכזה וכמובן לראש העיר, אלון דוידי, על הגיבוי והתמיכה".

מחזיק תיק זהות יהודית, הרצל שאובי: "שליחי הציבור משדרות שמחו להגיע למפגש בירושלים ואמרו שהרבה זמן הם חיכו לגיבוש הזה שבסך הכל רק מעשיר אותם, ממשיך לשמור על שדרות היפה, אחדות ושמחה ופרגון הדדי, שיתוף פעולה של כולם בלי שום הבדל של עדה וגיל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: