לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

יום כיף עם ערך מוסף

בחופשת הקיץ הקרובה מציעים ב"עלה נגב" לילדי קייטנות הקיץ (גילאי בי"ס יסודי) יום פעילות חווייתי ומיוחד, בו לומדים להכיר ולקבל את "האחר"/"השונה", בעל המוגבלות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

סקרים שהתפרסמו לאחרונה מצביעים על כך שאנשים רבים מאוד בחברה הישראלית מתנגדים למגורי בעלי מוגבלויות באזורם, לשילוב בעלי מוגבלויות במסגרות החינוך של ילדיהם ובפעילויות משותפות עמם בשעות הפנאי. בעלה נגב מסרבים לקבל זאת. 

עלה נגב נחלת ערן, השוכן במועצה האזורית מרחבים, הינו כפר שיקומי ייחודי שהוכרז בידי ממשלת ישראל כפרויקט לאומי. הכפר מציע בית חם, מקצועי, ואוהב לתינוקות, ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מורכבת. הכפר מציע פתרונות שיקומיים וטיפוליים הניתנים גם לקהילת תושבי הדרום. הפעילות בכפר מבוססת על התפיסה שכל אדם זכאי לקבל את הטיפול המקצועי ביותר ולחיות חיים טובים ומכובדים.

"עלה נגב נחלת ערן" הוא חלק מרשת מרכזי עלה בישראל, עמותה הפועלת מ-1982 כמלכ"ר. עלה הינה רשת המרכזים הגדולה בישראל לטיפול באוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ומפעילה כיום ארבעה מרכזים בפריסה ארצית, בבני ברק, בירושלים, בגדרה ובנגב אשר מעניקים טיפולי מקצועי ליותר מ-750 תינוקות, ילדים ובוגרים שירותים בתחום הרפואה, הסיעודי מקצועות הבריאות, השיקום, החינוך המיוחד ותרבות פנאי.

לדבריהם, פעילויות משלבות חשובות לילדים ה"רגילים" ממש כמו לבעלי הצרכים המיוחדים. מתוך ההתנסות אפשר ללמוד על קבלת האחר, על התמודדות עם קשיים, על אהבה ועל נתינה. הכפר השקומי "עלה נגב נחלת ערן" מציע ימי פעילות בקיץ לקבוצות של עד 40 ילדים (מתאים מאוד כיום פעילות בקייטנה). ביום הפעילות יהנו הילדים מחוות סוסים, פינת החי, מרחב הגינון ובריכה מקורה. הדגש בפעילות יהיה על קבלת השונה ועל התמודדות עם מגבלות.

להרשמה ופרטים נוספים: ליאת גיני - 052-3674420, liatg@aleh-israel.org

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: