לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

יום העצמאות 2020: ממציאה את עצמה מחדש

בימים אלו, עצמאיים רבים נאלצים להמציא את עצמם מחדש בהתאם למגבלות וממשיכים בניסיונותיהם לספק ללקוחותיהם את השירות על הצד הטוב ביותר. כחלק מסדרת כתבות מיוחדת לכבוד יום העצמאות, נציג את סיפורן של שלוש נשים חזקות מאזור העוטף, שבגיל מאוחר החליטו לערוך שינוי בחייהן המקצועיים ולהפוך לעצמאיות. ואם לא די בכך, הצליחו לצלוח את משבר הקורונה, לחשוב מחוץ לקופסא ולהתאים את עצמן למציאות החדשה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ימי הקורונה יכולים להיות מבלבלים ולהקשות על התפקוד היום יומי. אך מצד שני, השהייה בבית מאפשרת להקדיש זמן ומחשבה על כיוונים חדשים ועיסוקים שתמיד חלמנו לעשות.

אלה בן זקן, בת ה-41 ממושב שדה ניצן, עסקה רוב חייה כמנהלת הדרכה ופיתוח בעמותת כתף לכתף. הרצון להתקדם בער בה תמיד, ובזכות הכלים שרכשה במהלך השנים, החליטה לצאת לדרך חדשה ועצמאית כיועצת ארגונית ומשפחתית. עם תחילת דרכה העצמאית, וירוס הקורונה הוביל לשינויים בתכניותיה. הלקוחות הוקפאו, אירועים וכנסים בהם היא הייתה צריכה לקחת חלק התבטלו וכך גם תכניות פיתוח והדרכה שהייתה צריכה להעביר. כמו רבים, גם היא הייתה צריכה לחשוב על פתרונות יצירתיים בכדי לצלוח את התקופה המאתגרת.

ככל חלפו הימים, נאלצה אלה לחשוב איך להתאים את העסק שלה למציאות המשתנה. השהות בבית עזרה לה לגלות יכולות מסוימות שלא ידעה שקיימים בה. כאמא לשלושה ילדים, היא הבינה שכשם שלמשפחתה יש קשיים בימים אלו, כך גם משפחות שונות נתקלות בקשיים יומיומיים, במיוחד בזמני משבר, שמשפיעים על התקשורת והחיבור האישי והמשפחתי. ולאחר מחשבות רבות וניסיון של שמונה שנים בליווי משפחות רווחה, הגיעה אלה למסקנה שיש לה את הכלים והיכולת לסייע וללוות משפחות המתמודדות עם קשיים שונים, גם מרחוק.

לצד ליווי משפחות, אלה ממשיכה לפעול במרץ ולהתאים את שירותיה לחברה המשתנה. בימים האחרונים היא השיקה שירות חדש של פיתוח מערכי למידה מרחוק. באמצעות פיתוח זה היא מספקת לצוותי החינוך פתרונות קלים ואפשרויות דיגיטליות, שיקלו עליהם בימים אלו, בלמידה מרחוק ובשמירת קשר עם תלמידיהם.

על "מעוף":

בעקבות משבר הקורונה שפרץ לחיינו והוביל להשבתת המשק, בעלי עסקים רבים נאלצים לסגור את מקום עבודתם ולהתמודד עם שאלות רבות בנוגע לעתידם המקצועי והנזק הצפוי ביום שאחרי. בהתאם לכך, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף מרחב דרום, ממשיכים לתת מענה גם ברגעים אלה ואף פתחו קו חירום לעסקים בו יועצים ויועצות עסקיים נותנים מענה ושירותים, בכדי לסייע ולמזער את הנזקים הצפויים במגזר הפרטי והעסקי. שני יורן, אלה בן זקן ואביה קון, הן רק חלק מקבוצת אנשים שגם בימים אלו, עושים את דרכם המקצועית והעצמאית בליווי מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, אשר פועל לייעל את מתן השירותים לעסקים במשק הישראלי, לחזק את פעילותם של עסקים קטנים ובינוניים, לסייע להצלחתם ולעודד פיתוח וצמיחה במשק. סניפי מעוף פזורים ברחבי הארץ ומציעים מערך מקיף ומקצועי של שירותי ייעוץ, ליווי והדרכה ליזמים בתחילת הדרך ולעסקים קטנים ובינוניים.

לקבלת ייעוץ, פנה לסניף הקרוב:

https://bit.ly/2w2R6f0

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: