לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

יום העצמאות 2020: מדיכאון אחרי לידה לליווי זוגות בראשית הורות

סדרת כתבות מיוחדת ליום העצמאות - בימים אלו, עצמאיים רבים נאלצים להמציא את עצמם מחדש בהתאם למגבלות וממשיכים בניסיונותיהם לספק ללקוחותיהם את השירות על הצד הטוב ביותר. כחלק מסדרת כתבות מיוחדת לכבוד יום העצמאות, נציג את סיפורן של שלוש נשים חזקות מאזור העוטף, שבגיל מאוחר החליטו לערוך שינוי בחייהן המקצועיים ולהפוך לעצמאיות. ואם לא די בכך, הצליחו לצלוח את משבר הקורונה, לחשוב מחוץ לקופסא ולהתאים את עצמן למציאות החדשה (צילום: הבלון הצהוב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בזמן שווירוס הקורונה מאיים ומשבית את המשק, יש מי שרואה דווקא בימים אלו, חשיבות עליונה במתן תמיכה וליווי אישי לנשים אחרי לידה, העלולות לשקוע בדיכאון ולהרגיש חסרות אונים בעקבות המשבר במדינה והשינויים שהן חוות. סיפורה של שני יורן, תושבת פרי גן, שחוותה דיכאון אחרי לידה. ובעקבות החוויה האישית שעברה, הבינה עד כמה ליווי צמוד ואישי לנשים לפני ואחרי לידה, הוא משמעותי. ואף יותר, בזמני משבר.

את הקבוצה "NEW BORN MOM" הקימה שני בפייסבוק במיוחד עבור אימהות לאחר לידה, במטרה לסייע להן בתקופה המאתגרת ובהתמודדות עם הצפת המידע ברשת. יחד עם יועצת הנקה מוסמכת היא מספקת לאותן נשים חיבוק ווירטואלי, תמיכה וטיפול ומאפשרת להן להתייעץ ולשאול שאלות בנושאים של זוגיות, משפחה והתופעות המתלוות ללידה וליום שאחרי. במסגרת קבוצה זו, הן מהוות קהילת נשים תומכת אחת לשנייה, והופכות את הרגשות שלהן ללגיטימיות.

מאחורי המיזם, ניצב סיפור חיים שהוביל אותה לעסוק כדולה. שני יורן, בת ה-40 מעולם לא חלמה להיות דולה, ולא האמינה שיום אחד היא זו שתייעץ לנשים רבות ותהיה עבור אלו שמתקשות לתפקד ברגע שבו מביאים חיים לעולם. אבל לידה אחת ודיכאון שחוותה מיד לאחר הלידה, הובילו לשינוי במסלול חייה. ממנהלת חשבונות, הבינה שני שיש לה את היכולת לסייע לנשים וזוגות רבים דווקא מהניסיון שעברה.

עד לפני התפשטות הקורונה שני התנהלה כרגיל, ערכה ייעוציים אישיים בביתה וקיימה קבוצות בית במסגרתם דאגה להעניק ליווי אישי ומעשי ליולדות וכלים להתמודדות. אך עם התפשטות הקורונה, הבינה שני את החשיבות שיש להמשך עשייתה במיוחד בימים אלו, גם אם זה מרחוק באמצעות כלים דיגיטליים. בקבוצת הפייסבוק שפתחה היא מקיימת שיחות אישיות, מעלה פוסטים תומכים ועורכת לייבים המאפשרים לנשים להרגיש משוחררות, לשאול על כל נושא ולשמוע חוויות מנשים אחרות.

על "מעוף":

בעקבות משבר הקורונה שפרץ לחיינו והוביל להשבתת המשק, בעלי עסקים רבים נאלצים לסגור את מקום עבודתם ולהתמודד עם שאלות רבות בנוגע לעתידם המקצועי והנזק הצפוי ביום שאחרי. בהתאם לכך, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף מרחב דרום, ממשיכים לתת מענה גם ברגעים אלה ואף פתחו קו חירום לעסקים בו יועצים ויועצות עסקיים נותנים מענה ושירותים, בכדי לסייע ולמזער את הנזקים הצפויים במגזר הפרטי והעסקי. שני יורן, אלה בן זקן ואביה קון, הן רק חלק מקבוצת אנשים שגם בימים אלו, עושים את דרכם המקצועית והעצמאית בליווי מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, אשר פועל לייעל את מתן השירותים לעסקים במשק הישראלי, לחזק את פעילותם של עסקים קטנים ובינוניים, לסייע להצלחתם ולעודד פיתוח וצמיחה במשק. סניפי מעוף פזורים ברחבי הארץ ומציעים מערך מקיף ומקצועי של שירותי ייעוץ, ליווי והדרכה ליזמים בתחילת הדרך ולעסקים קטנים ובינוניים.

לקבלת ייעוץ, פנה לסניף הקרוב:

https://bit.ly/2w2R6f0

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: