לפרסום חייגו: 072-3938700

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

טעמים - גרסת הדיגיטל

עיריית שדרות יוצאת במיזם קולינרי חדש – ספר מתכונים דיגיטלי ובו מתכונים של מגוון משפחות תושבות העיר. רוצים שהמתכון המנצח שלכם יהיה בפנים? כל הפרטים בכתבה (צילום: באדיבות העירייה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 27, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

חשבתם על הקוסקוס של סבתא והריח שלו עלה לאף? נזכרתם בבורשט של אמא והרגשתם את הטעם על קצה הלשון? אתם לגמרי לא לבד, מחקרים מוכיחים כי אנו זוכרים ריחות וטעמים יותר מכל זכרון אחר. כן כן, זו הסיבה שאתם נכנסים לבית של ההורים, מרגישים בנוח להוריד נעליים בסלון, ויודעים שתכף תגיע צלחת הקציצות של אמא. כדי שאף פעם לא תהיו רעבים ותאלצו להסתפק רק בזכרון, מרכז הצעירים ומגזין 'דודא' מזמינים אתכם לקחת חלק בפרוייקט "ספר המתכונים הדיגיטלי של שדרות" ולשמר את הריחות, הטעמים והמתכונים לנצח.

שדרות מתפתחת בקצב מסחרר, וכך גם הופכת האוכלוסיה בעיר למגוונת, מעין מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, המספר סיפור של בנייה, חידוש ושימור. בין אם אתם בני המקום מדורי דורות, ובין אם הגעתם לאחרונה וכבר מרגישים בבית, אתם מוזמנים לפתוח את הלב ואת הסירים, ולהשתתף בספר המתכונים הדיגיטלי. סילביה עמר, בעלת העסק ''המטעמים של סילביה'', ומוכרת בעיר כמי ששמה את המסורת המשפחתית בצלחת, מספרת: ''המאכלים אצלנו עוברים מדור לדור, הקוסקוס שלנו, הדגים שלנו, הבשר שלנו, הכל מגיע מדורות קודמים. בכל חג יש משהו שאנחנו מכינים. בפורים מכינים ברקוקש, אלו כדורים קטנים מקמח וסולת שמכינים ידנית ומבשלים עם חלב. זה מתוק מתוק ומאוד טעים, אנחנו לא מוותרים על זה בכל שנה מחדש". עמר מספרת גם על מסורת ימי שישי: "בכל שישי בצהריים אנחנו מכינים לחמניות עם שניצלים, מטבוחה, חצילים, פלפל ועוד. את הלחמניות שמים על הגריל ומחכים שהילדים יבואו ונאכל יחד, על מסורת משפחתית אי אפשר לוותר".

בימים אלה מגייסים במרכז הצעירים 15 משפחות שייבחרו בקפידה, ומתכוניהן יתנוססו על גבי הספר. המשפחות שייבחרו יתחילו את הפרוייקט ביום גיבוש שיכלול סדנת מאסטר שף מקצועית, וקבלת פנים חמה למשפחת מרכז הצעירים. לאחר מכן, תזכה כל משפחה ליום תיעוד ובישול משלה, ובסופו של דבר המתכונים, הסיפורים, ההיסטוריה והחוויות יתועדו ויהפכו לספר דיגיטלי באתר של "דודא" - מגזין התרבות והבילוי של שדרות. כך, התושבים יוכלו להנות ממאכלים טעימים ולהכיר עוד כמה משפחות לעומק. העירייה מזמינה את אותן משפחות שמעוניינות להיות חלק מהפרוייקט לשלוח אל מרכז הצעירים תמונת סלפי משפחתית, את שם המתכון המשפחתי המנצח שלהן ופרטי התקשרות, ונציגי המרכז כבר ייצרו איתן קשר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שדרות היא עיר עם מרקם מיוחד ביותר, משפחות מעדות שונות, ממגזרים שונים ולכולם מאכלים טעימים ומגוונים. ספר המתכונים הדיגיטלי הנו מיזם יפה מקורי של מרכז הצעירים שלנו ואני בהחלט מזמין אתכן, משפחות יקרות, להשתמש בשירותינו ולהכניס את המתכונים המנצחים שלכם לספר זה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: