לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

ולנטיין דיי 2020: איך מתמרנים זוגיות עם ניהול עסק משותף

היום מציינים את יום הוולנטיין, חג האהבה. לרגל יום זה שוחחנו עם קרן גלבוע שהקימה ביחד עם בעלה את מסעדת "הנגריה", אשר מספרת לנו איך משלבים את הזוגיות עם העבודה, "העבודה לעולם לא נגמרת, אז לפחות אנחנו ביחד" (צילום: באדיבות משפחת גלבוע)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

קרן וחגי גלבוע ממושב דקל שבמועצה האזורית אשכול הם הבעלים של מסעדת "הנגריה", הממוקמת גם היא במושב. המסעדה הוקמה לפני שלוש שנים בעקבות סגירת הנגרייה של חגי, ומתוך חיפוש אחר מקור פרנסה חדש, "כזוג שנסע לבלות הרבה מחוץ לאזור הרגשנו את המחסור במקומות בילוי באשכול, ואת הצימאון של התושבים למקום עם אוכל טוב, מקום בו ירגישו בנוח, עם אופי כפרי ושיהיה קרוב לבית", מספרת קרן. לאחר שנה של התלבטויות והתייעצויות החליט הזוג לפתוח מסעדה, "יועצים הזהירו אותנו מנפילה כלכלית, ועם זאת החלטנו שאנחנו מאמינים בעצמנו והולכים על המיזם, במקום מסוים אף הרגשנו שזה בחר בנו", היא אומרת.

"העבודה המשותפת היא לא דבר פשוט ומצריכה הרבה מאוד חשיבה", מספרת קרן, ומוסיפה כי היה עליהם ללמוד איך לנהל ביחד עסק, תהליך מורכב אליו נכנסו ללא ניסיון, "עברנו לא מעט משברים שהם כנראה בלתי נמנעים, אך היום יש בינינו חלוקת תפקידים יחסית ברורה, ואנחנו בעיקר תומכים אחד בשני". לדבריה, אחת הסיבות שהחליטו בכל זאת לעבוד יחד היה בעקבות העובדה שפתיחה וניהול של מסעדה זהו עסק מאוד תובעני, "אפשר לומר שהיום כל החיים שלנו הם סביב העסק, לכן החלטנו מראש שאם הולכים על עסק כזה - עושים את זה יחד, אחרת לא נראה אחד את השנייה".

קרן מספרת שאחד החסרונות בעבודה המשותפת הם הקשיים שחוזרים איתם בסוף היום הביתה, אולם קיימים בכך גם יתרונות רבים, "הנגריה היא כמו הילד השלישי שלנו! אנחנו חיים אותה יחד, יום ולילה, מנסים לשפר, לצמוח ולהישאר רלוונטיים כל הזמן. העבודה לעולם לא נגמרת, אז לפחות אנחנו ביחד, וזה נותן הרבה כוח. אנחנו מגבים אחד את השני כשקשה, כשחולים, כשנוסעים. הדבר שהכי חשוב לנו בעסק הוא לתת למי שמגיע תחושה של בית, כי היום הנגריה עבורנו זה כבר הבית".

שעות הפתיחה: ימי שלישי/רביעי/חמישי/שבת 12:00-22:30. ימי שישי 10:00-16:00. בימי ראשון ושני המסעדה סגורה. למידע על הופעות יש לעקוב בעמוד הפייסבוק והאינסטגרם. יש wifi חופשי והמסעדה מונגשת לנכים.

לפרטים נוספים: 089910320

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
פירגון
חלי שטרית | 20:13   14.02.19