לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

הסיפור של שדרות הגיע לרוטשילד

מיזם "שדרות רוטשילד" הגיע בשבוע שעבר לשדרות רוטשילד במרכז תל-אביב, במטרה להמחיש לתושבים מחוץ לעוטף עזה את חיי התושבים בדרום תחת שגרת טרור. מיזם "שדרות-רוטשילד" נולד כדי לגשר על הניתוק הגאוגרפי והרגשי בין תושבי הדרום בקהילותיהם לבין שאר הארץ, ולעודד הקשבה ותחושת ערבות הדדית ביוזמת החברה למתנ"סים הארצית, בשיתוף עיריית שדרות, מתנ"ס שדרות ומרכז חוסן בשדרות (צילום: באדיבות החברה למתנ"סים)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

התושבים נשאו דברים לקהל הרחב שהתאסף בשדרות רוטשילד, ליד רחבת "הבימה", ועצר על מנת להקשיב לתושבי שדרות, שסיפרו על המחיר הכבד אותו הם משלמים, כל יום. יחד עם התושבים היה גם מנכ"ל העירייה, טל טורן, שאמר: "כשאומרים אין נפגעים ולא נגרם נזק אז גורמים עוול לתושבים, כי לאחר אזעקה או קסאם, אנחנו נכנסים לשלב הטיפול ובתקשורת זה לא בא לידי ביטוי". מסביבם של האנשים הוצבה תערוכת תמונות של 11 משתתפי המיזם – ננה אנג'ל, סמדר חג'בי, איבט מלכה, שילה נעמת, לירז מדינה, מיכל דדון, סיגלית מאור, קטי בלולו, דליה הראל, מיטל טרבלסי ורות בן אבו.

הגעת תושבי שדרות לתל אביב היא יריית הפתיחה למיזם, שבמסגרתו יתארחו מספרים רבים בבתיהם של תושבים מכל הארץ ויחלקו מול קהל רחב שיוזמן לבתים את סיפוריהם האישיים של אנשים כמותם, החיים במשך 18 שנה תחת איום טרור בלתי פוסק. המספרים עצמם, כמו רבים מתושבי שדרות, מסתייעים במרכז החוסן בעיר שאף סייע בהכשרה שלהם לדבר מול קהל יחד עם המחזאית והתסריטאית אילנית סוויסה מקיבוץ כפר עזה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המיזם 'שדרות רוטשילד' הוא חלק מהשותפויות שלנו עם החברה למתנ"סים והמטרה שלו להביא את סיפוריהם של תושבי שדרות מ-18 שנות קסאמים.  אני מודה לתושבי שדרות שהסכימו להיחשף ולספר את סיפורם האמיץ בפני תושבי המרכז שלא מודעים לקושי הרב שאנו חווים במציאות מורכבת זו ומהצד השני הצמיחה וההישג האישיים של כל אחד מהם".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "הסיפור של שדרות הוא סיפור מיוחד שחשוב שיסופר בכל בית בישראל והאותנטיות היא במי שמספר את הסיפור, אותם תושבים ותושבות שהסכימו להיחשף, כל אחד וסיפורו האישי, כולל שיחה על נקודות כואבות ולא פשוטות בהתמודדות עם המצב הביטחוני. אני מודה לאותם תושבי שדרות, למנהלת מחוז דרום, הגברת סיגל פריינטה, ללימור כהן, מנכ"לית מתנ"ס שדרות, ולמנהלי מחוז מרכז שבחרו לשתף פעולה איתנו במיזם המיוחד הזה, כמו כן תודה מעומק הלב לגברת אילנית סויסה שהנחתה את הפרויקט במקצועיות וברגישות רבה".

יו"ר החברה למתנ"סים בישראל, אבי וורצמן: "תושבי שדרות חיים שנים רבות תחת טרור - ילדים לא יוצאים מהבית, הורים לא עוצמים עין, אנשים עם מוגבלות גרים בממ"דים. באותו הזמן רובנו חווים את זה לכל היותר ככתובית 'צבע אדום' מהבהבת על מסך הטלוויזיה. בחברה למתנ"סים אנו עוסקים בחיבור בין אנשים וקהילות והחלטנו שדי - וביחד עם המתנ"ס המקומי, מרכז החוסן ועיריית שדרות החלטנו להניף את הדגל ויזמנו את 'שדרות רוטשילד'".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: