לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

היחידה לטיפול בהזנחה ואלימות כלפי קשישים בשדרות – יחידה מצטיינת

גאווה נוספת לעיר שדרות – לרגל יום המודעות הבינלאומי למניעת אלימות והזנחה בקרב קשישים, קיבלה היחידה לטיפול בהזנחה ואלימות כלפי קשישים בעיריית שדרות פרס יחידה מצטיינת של ארגון אשל-ג'וינט ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בשבוע שעבר צוין יום המודעות הבינלאומי למניעת אלימות והזנחה בקרב קשישים. צוות המדור לטיפול באזרחים וותיקים באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות, בניהולה של אתי סדון, מפעיל "יחידה לטיפול בהזנחה ואלימות כלפי קשישים".

בטקס מכובד שנערך לציון יום המודעות של ארגון "אשל-ג'וינט" ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים, נבחרה היחידה משדרות מבין כל היחידות בארץ ליחידה מצטיינת!! עובדות היחידה קיבלו תעודת הוקרה על פועלה הנרחב והייחודי בתחום הן ברמת הטיפול הפרטני והן ברמת המענה הקהילתי והקבוצתי.

היחידה, בריכוזה של עו"ס שוהם מזרחי, מורכבת מהעובדות הסוציאליות של צוות המדור לטיפול באזרחים וותיקים: אתי סדון, בתאל בנק וישראלה אביטן, אשר מתמודדות עם המקרים המורכבים והקשים של קשישים הסובלים מאלימות או הזנחה ונותנות מענה הן לקשישים קורבנות האלימות והן לגורם הפוגע בהם. הטיפול הניתן הינו טיפול ישיר תוך שיתוף פעולה עם גורמים חיצוניים רלוונטיים למקרים כגון בתי חולים, קופות חולים, חברות סיעוד ועוד.

ביום רביעי שעבר התקיימה פעילות לציון יום המודעות ברמה העירונית. הגמלאים נהנו מהקרנת הסרט "עד קצה הזריחה" אשר עוסק ביחסים בין בן לאימו המזדקנת ועל הטיפול בה. מטרת  הסרט להראות צדדים חיוביים יותר של טיפול בהורה המזדקן.

 "לצד הפעילות הקהילתית החוויתית הענפה שמעניק צוות המדור לגמלאי העיר, מתקיימת גם עבודה טיפולית נרחבת ומקיפה במקרים קשים ומורכבים של אלימות והזנחה באוכלוסיית הקשישים", אמרה סדון. "צוות המדור עושה עבודת קודש באיתור, זיהוי וטיפול במקרים אלו ומטרתנו להעלות את המודעות בנושא כל כך חשוב זה. ברצוני להודות לצוות היקר שלי, להנהלת האגף לשירותים חברתיים בראשות אבי חליבה, לראש העיר אלון דוידי על מתן המשאבים העצומים לטובת רווחת האוכלוסיה המזדקנת בעירנו, וכמובן למחזיקת התיק, הגב' אלונה רבינוביץ' על התמיכה והדחיפה להמשך הפעילות".

ראש העיר, אלון דוידי, בירך את היחידה על הזכייה ואמר: "צוות יקר, אני מברך אתכן על ההצטיינות ובעיקר על עבודת הקודש שאתן עושות. הקשישים והקשישות אלה האבות והאמהות שלנו, הסבים והסבתות של ילדי העיר, וחובתנו לדאוג להם, גם בפעילויות ואירועים וגם לרווחה שלהם ולכך שיהיו מוגנים. נמשיך לעשות ולפעול למענם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
כל הכבוד לכם
דני | 16:21   02.07.19