לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

דרום ירוק: יום המשפחה בסימן של פריחה והתחדשות

בחודש יולי 2018 צילם אמנון ארד ילדים ובני משפחה בשדות השרופים של יער שוקדה. לרגל יום המשפחה שחל היום, מתפרסמות גרסאות "לפני ואחרי" של הצילומים - ברקע השחור של השדות השרופים, ואותה תמונה כיום בשדות הירוקים (ניתן לראות תמונות נוספות בגלריה באפליקציה/אתר "העוטף")

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

יום המשפחה שחל היום יהיה השנה עבור תושבי העוטף גם בסימן התחדשות ופריחה. השדות שעד לא מזמן היו שחורים ומפויחים, הפכו כעת צבעם לירוק ומלאי פריחת כלניות. לא כך היה לפני חצי שנה כאשר הגיע אמנון ארד, במקור ממושב שוקדה ומתגורר היום במעגלים, אל השדות השרופים ביער שוקדה, שם צילם ילדים ומשפחות תושבי המושב ברקע השחור. אמנון הוא צלם ואומן רב תחומי, ובעל עסק שנקרא "משחשיבה" – משחקי חשיבה גדולים ומשחקים של פעם. אמנון מספר על תקופה שהייתה מלאה לדבריו בימים שחורים ואפופי עשן, "עפיפונים ובלונים שגרמו לבהלה ונזק עצום לחקלאות ולטבע. באותם ימים, לפני חמישה חודשים יצאתי לצלם את ילדי המושב ביער שוקדה, שהפך לשחור ומפויח".

לאחרונה יצא אמנון בשנית עם אותן המשפחות ליער שוקדה, כאשר הפעם השתנה רקע הצילום לירוק, "יצאתי שוב עם המשפחות לאותה נקודה בטבע בה הצטלמנו, ואכן ראינו את כוחו המדהים של הטבע להשתקם מאסון. אמנם נשארו עצים מפויחים שלא ישובו לחיים וזה כואב, אבל יחד עם זאת צצו להן כלניות והכל כל כך ירוק. הילדים רצו בבטחה והנאה בטבע ואני רק תיעדתי את החיבור המתוק הזה בין האדם לטבע גם כששחור וגם כשירוק". 

(צילום: אמנון ארד)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: