לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

"גיבורות": הצלם אמנון ארד בפרויקט חדש ומעורר השראה

בשנה האחרונה יזם אמנון ארד, צלם ואמן רב-תחומי ממושב מעגלים את פרויקט "גיבורות" - פרויקט מלא רגש במסגרתו הוא מצלם ומביא את סיפורן האישי של נשים אמיצות, מלאות השראה ועוצמה (צילום: אמנון ארד)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני כשנה החליט אמנון ארד, צלם ואמן רב-תחומי ממושב מעגלים, ליצור פרויקט צילום חדש בשם "גיבורות". אמנון מספר שהפרויקט נולד בעקבות שתי מכרות שלו שחלו ביחד בסרטן, “דיברתי איתן ואמרתי להן שברגע שהן יבריאו - אני אעשה להן בוק, וככה נולד הפרויקט. צילמתי אותן, והן סיפרו על עצמן ועל כל מה שהן עברו”. בהמשך, החל אמנון לערוך גם צילומים של מחלות שקופות, "מחלות שמבחוץ לא רואים כלום, כמו פיברומיאלגיה, אבל בפנים האדם סובל. המחשבה לצלם מחלות מהסוג הזה הגיעה גם ממקום אישי, אני בעצמי קטוע רגל ובנוסף סובל מכאבי פנטום, ולכן קל לי יותר להזדהות איתן, ולהן יותר קל להיפתח אליי בצילומים".

את השם "גיבורות" עבור הפרויקט בחר מכיוון שלדעתו זו ההגדרה הטובה ביותר לנשים אותן הוא מצלם, "זה לא קל לספר ולשתף, ויש כאלה שיותר קשה להן, אבל רובן מצליחות להיפתח ולתת השראה לאחרות. יש נשים שהתקשרו אליי בעקבות הצילומים שהעלתי, סיפרו שראו עדויות של נשים והחליטו שהן רוצות לקחת גם חלק בפרויקט. התגובות לפרויקט הן מאוד טובות, זה עוזר לאנשים". 

מלבד היותו צלם, אמנון הוא אמן רב-תחומי - מחדש רהיטים להנאתו, ממציא ומייצר משחקי חשיבה גדולים מעץ לפעליות בבתי ספר, "בניתי עכשיו הרצאה גם על החיים שלי, ‘החיים על רגל אחת’, הרצאה בנושא צמיחה ממשברים, חשיבה יצירתית ואיך להמציא את עצמך מחדש, אבל הקורונה שיבשה הכל”. לפני חצי שנה אמנון החל לעבוד על ספר צילומים של העוטף, שיעלה במימון המונים ומתוכנן לצאת בחודש ינואר, לקראת דרום אדום.

לדף הפייסבוק של אמנון והסבר נוסף על "גיבורות" וסיפוריהן האישיים: לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: