לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

אמהות העוטף יוצאות מהפייסבוק

לאירוע לייב ראשון מסוגו של קבוצת הפייסבוק השוקקת הגיעו עשרות אמהות מאשקלון ועד גבולות. ביום שני האחרון נפגשו לראשונה עשרות אימהות החברות בקבוצת הפייסבוק הפעילה "אמהות העוטף", לערב של הכרות, כיף, שמחה, מפגן של חוסן אישי ונפשי, אוכל טוב ומפגש נשי מעצים (צילום: ג'ני פפרמן - סטודיו הבלון הצהוב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ביום שני האחרון נפגשו לראשונה עשרות אימהות החברות בקבוצת הפייסבוק הפעילה "אמהות העוטף", לערב של הכרות, כיף, שמחה, מפגן של חוסן אישי ונפשי, אוכל טוב ומפגש נשי מעצים.

זה החל לפני כעשרה חודשים. בנובמבר 2018 חיפשה אורלי פטל, מנחת הורים תושבת קיבוץ גברעם, קבוצת פייסבוק של אימהות באזור מגוריה - עוטף עזה. מאחר ולא מצאה קבוצה כזו, החליטה להקים קבוצה בעצמה. לא היו לה כוונות גדולות וציפיות. כל שחיפשה הוא מרחב לאימהות מהאזור לחלוק את חוויותיהן, ולהתייעץ עם נשים שמבינות את מה שעובר עליהן כתושבות "העוטף".  

אורלי פטל מנהלת קבוצת הפייסבוק "אימהות העוטף": "לאימהות תל אביב יש קבוצה ייעודית משלהן. גם לפרדס חנה, לראשון לציון, לאילת ולירושלים. לנו אמהות העוטף אין קבוצה שמאחדת אותנו, ונדמה לי שאנחנו צריכות אחת כזו. כי לצד התייעצויות של אתגרים עם הילדודס, איפה קונים את הדייסון הכי שווה, ומה עושים עם הבעל הסורר, אנחנו כאן מתמודדות עם עוד כמה דברים שמאחדים ומייחדים רק אותנו. אנחנו מתמודדות עם צבע אדום, שריפות, בלונים, לימודים שמתבטלים, ילדים מפוחדים. כאן בקבוצה זו נוכל למצוא כר נוח לשתף ולהתייעץ על כל הדברים הללו ועוד. מלק ג'ל ועד "שמעתן את הבום הזה"? הכל מהכל, שמחה ועצב, צחוק ובכי, הנאות ופחדים".

קבוצת הפייסבוק התמימה "אמהות העוטף", החלה לתפוס תאוצה, ותוך פחות מעשרה חודשים חצתה את גבול 2,000 החברות. היום היא מונה קרוב ל- 2500 אימהות תושבות העוטף.

הדיונים בקבוצה היו מעמיקים וסוחפים, הנשים החלו לחוש חיבור עז אחת לשנייה והפצירו באורלי שוב ושוב לקיים מפגש אמיתי פנים אל פנים. אחד האתגרים ששיגעו את הקבוצה היה "10 דברים שתרצי שנדע עליך". מאות נשים נענו לאתגר ושיתפו מידע פרטי ומרגש אודותיהן וזכו לעשרות תגובות מפרגנות ומרימות. אורלי הבינה שאין מנוס ונכנעה ללחצי החברות.

לפני כחודש החליטה להרים את הכפפה, ויחד עם צוות נשים שהתנדבו לסייע, הפיקה אירוע מעצים, תוסס ומרגש. מרבית התוכן והכיבוד לאירוע הוכן בהתנדבות או נתרם על ידי גופים שונים כמו מתנ"ס איבים ומרכז צעירים שער הנגב, שתרם את המקום וחלק מהציוד. דפוס "המדפיסים" בשדרות שתרם את השילוט לאירוע, דפוס מילניום, נעמה שקד לוי "פורצת תקרות זכוכית" שהתנדבה להעביר הרצאה ולהפעיל את האמהות בערב, אורלי חדידה שהעבירה סדנה קצרה של ריקוד באמצעות חישוק, איריס חשיבה שניצחה על צוות האוכל בהתנדבות מלאה של קבוצת אמהות, וגם רונית  מידן, אושרת קלרמן, טל יסעור, מירי גד מסיקה, לינור, אריאנה, לצד רבות נוספות שהיו שותפות להפקה והצלחת האירוע.

בעקבות האירוע המוצלח, הבטיחה אורלי למנף את ההזדמנות ולקיים אירועים נוספים בהמשך.

לקבוצת הפייסבוק (רק אם את באמת אמא מהעוטף): לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: