לפרסום חייגו: 050-5788255

הורות ומשפחה בהעוטף

הצלחה לכנס ההנקה ומשפחה הראשון בשדרות

עשרות נשים הרות ולאחר לידה הגיעו לכנס ההנקה ומשפחה הראשון בשדרות שהובילו טיפת חלב ולשכת הבריאות המחוזית אשקלון. הן זכו להרצאות, סדנאות, שי מפנק וארוחת צהרים משותפת (צילום: אורלי ברכה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בשבוע שעבר התקיים כנס הנקה ומשפחה הראשון מסוגו בשדרות. הכנס הוא תוצאה של שותפות מבורכת בין כלל הגורמים המתעסקים בהורות ובגיל הרך בשדרות: מרכז הצעירים, טיפת חלב, הבית הפתוח לגיל הרך והמרכז הקהילתי של שדרות שגם אירח את הכנס.

בכנס נטלו חלק כ-50 נשים, חלקן בהריון, חלקן אחרי לידה וכן סבתות לנכדים. ישנן כאלו שזהו ילדם הראשון אך גם נשים שיש להם כבר כמה ילדים בבית והרגישו צורך להתחדש ולהתפנק.

בכנס הן זכו לשמוע הרצאות ממיטב האחיות המוסמכות של טיפת חלב. בין שלל הנושאים היו: הנקה לאורך זמן ממושך, חזרה לעבודה מבלי לפגוע בהנקה וחשיבות תמיכת המשפחה בהנקה. יועצות ההנקה המורשות של טיפת חלב נתנו שירות של ייעוצי הנקה אישיים בהם נשים קיבלו הדרכה מקצועית של אחת על אחת באשר להנקה הכי טובה, להן ולתינוק. במקביל, הופעלו במקום שתי סדנאות מפנקות במיוחד לנשים בהריון ואחרי לידה: יוגה ועיסוי תינוקות.

את הכנס ליווה המטבח הקהילתי "מיטבוחה" מבית המרכז הקהילתי של שדרות שהציע ארוחה מלאה ומפנקת לכל משתתפת ולאורך כל הכנס התקיים ברחבת הלובי של המרכז הקהילתי יריד דוכנים עם שלל מוצרים לבית, לאשה ולתינוק מתוך מטרה של הנגשת המוצרים והתאמה לקהל היעד שהגיע לכנס. המקום עצמו היה מונגש לחלוטין לנשים בהריון ואחרי לידה כולל פינות החתלה וחדרי הנקה שהעניקו פרטיות ושקט.

בסיום הכנס כל אישה (ותינוק) יצאו עם שי מפנק: בגד גוף לתינוקות עם הכיתוב "תוצרת שדרות".

נשים רבות שהשתתפו בכנס פירגנו מכל הלב ונשמעו תגובות רבות לגבי ההשקעה והחשיבה על הפרטים הקטנים בכנס וכן על הידע הרב והנחוץ שהן יצאו איתו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: