לפרסום חייגו: 050-5788255

הורות ומשפחה בהעוטף

מיזם "נשימאמא": אימהות נמרות. אבל גם נשים. פשוט נשים

"נשימאמא" הינו מיזם חברתי חדש לנשים אחרי לידה המתקיים בתקופה האחרונה בשער הנגב. סופית אייזנברג זבולון, היוזמת של המיזם, מספרת על הסדנאות הנוגעות בנושאים ובמקומות בהם חופשת הלידה והאימהות פוגשות את האישה שבך (צילום: דוברות שער הנגב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

נשים הן חזקות. לטוב ולרע. הכל קטן עלינו, אנחנו מולטיטאסקינג של הלייף. מבשלות, מקפלות ושוטפות במקביל תוך כדי שעשוע הילד ומענה למיילים בעבודה. קיצר, אנחנו אש. וכמו שאמרה לא מזמן ליהיא לפיד על נשות הדרום - אנחנו אמהות נמרות. חזקות, דואגות לילדים, דואגות לאוכל וכמו שתארה הרבנית מהדרכת הכלה - אנחנו מרכז הבית. אבל אנחנו גם נשים. פשוט נשים. פשוט נשים שרוצות לעשות פדיקור, פשוט נשים שבא להן לפטפט עם חברה שלוש שעות על קוקטייל וטאפאסים, פשוט נשים שרוצות להתפתח מקצועית, פשוט נשים ששכחו איך להיות עצמן מרוב שהן אימהות.

אני אימא עם פז"מ די צעיר, בסה"כ שנה וחצי מאז לידת בני. אבל לתובנה הזו הגעתי די מהר  - בחופשת הלידה שלי (מדהים שעדיין קוראים לזה חופשה). אשתף אתכם ברגע המעורר הזה: השעה הייתה 3:00 לפנות בוקר ואני אחרי רצף מתסכל של הנקה, הרדמה, בכי ונענוע. כבר שבוע שלא ישנתי והחיים נראים לי כמו בלאגן אחד גדול. לרגע, הסתכלתי על עצמי בטרנינג חברי הנאמן וחשבתי לעצמי " איפה אני"? . הפכתי להיות אמא אבל שכחתי את האישה שאני.

לרוב, בחופשת הלידה הכל סובב סביב התינוק - מתנות לתינוק, מה שלומו, איך הוא מרגיש, איך עבר עליו היום. וגם אני, די מרוכזת בו. אבל היי, מה איתי? מה עם כל מה שאני חווה? אז נכון, אני אישה ובתכל'ס אני יכולה להמשיך ולנוע עם כל הקשיים והתסכולים ולהמשיך להיות נמרה חזקה ואיתנה בשביל המשפחה שלי. אבל תכל'ס תכל'ס? לא יזיק לי רגע לעצור ולהתייחס גם לעצמי. לתת מקום למי שאני על הצדדים היפים והפחות יפים שהאימהות הביאה איתה, על התהליכים שאני עוברת, על התחושה שלי עם עצמי בחיים החדשים שאני מתרגלת אליהם עכשיו ושילוו אותי הלאה. לתת לעצמי זמן ללמוד, להכיר, להעצים ולפתח את האישה שאני לצד האימא שאני ובעיקר, להעניק לעצמי רגעים שהם רק שלי, שאני במרכז כדי שיתנו לי אוויר לנשימה להמשך הדרך.

הכותבת, יזמית סדנאות לנשים אחרי לידה נשימאמא שהנן ייחודיות וחדשניות בשילוב שלהן בין האימהות לנשיות. הן נותנות מקום גם לפעילות עם התינוק, גם למעגל אימהות והכי חשוב - נוגעות בנושאים ובמקומות בהם חופשת הלידה והאימהות פוגשות את האישה שבך.

הסדנאות מתקיימות בימי שני, במרכז לשירות פסיכולוגי בשער הנגב בשעות 10:00-12:00.

בסדנאות אנחנו משוחחות, צוחקות, מתמרמרות, בוכות, אוכלות, ובעיקר לוקחות איתנו כלים, כוחות ואוויר לנשימה למסע המורכב בין נשיות לאימהות שאנחנו חוות מעתה והלאה .

למעוניינות לפרטים והרשמה בלינק כאן או בדף הפייסבוק של נשימאמא.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: