לפרסום חייגו: 050-5788255

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

פורים 2020 - מנכ"ל מד"א קורא להורים: מנעו מילדיכם לשחק בנפצים - רפואה ובריאות בהעוטף

פורים 2020 - מנכ"ל מד"א קורא להורים: מנעו מילדיכם לשחק בנפצים

מדי שנה מטפלים צוותי מד"א בילדים, בני נוער ומבוגרים שנפצעים כתוצאה ממשחק בנפצים. בשנה האחרונה צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי ל-13 ילדים, בני נוער ומבוגרים, שנפצעו כתוצאה ממשחק בנפצים, וסבלו מפציעות בפנים ובגפיים. מנכ"ל מד"א, אלי בין: "על מנת לשמור על שמחת החג, אני קורא להורים למנוע לגמרי מילדיהם לרכוש נפצים ולשחק איתם" (צילום: מיקי פריידן דוברות מד"א)

המלצות מד"א לקראת חג החנוכה - רפואה ובריאות בהעוטף

המלצות מד"א לקראת חג החנוכה

שמן רותח, נרות חנוכה, סופגניות, מטבעות שוקולד ואפילו סביבונים – כדי שגם השנה מנהגי חג החנוכה ימשיכו להסב לכולנו רק שמחה והנאה, חשוב לנהוג בזהירות ולתת תשומת לב, בעיקר לקשישים, אנשים עם בעיות בליעה, תינוקות וילדים. המלצות מד"א עם כל מה שצריך לדעת לקראת חג החנוכה (צילום: אבו סעיד - תיעוד מבצעי מד"א)

מדריך מגן דוד אדום לחורף - רפואה ובריאות בהעוטף

מדריך מגן דוד אדום לחורף

החורף עוד לא כאן באופן רשמי, אבל כל אזרח במדינת ישראל כבר יכול לחוש בירידה בטמפרטורות, ברוחות ובגשמים שמתחילים לרדת. בעקבות שינויי מזג האוויר, במד"א מפרסמים הנחיות לציבור לחורף בטוח, על מנת שנדע להגן על עצמנו ועל היקרים לנו, בבית ומחוצה לו (צילום: ברוך הופמן - דוברות מד"א)

נערכים נכון לצום: מדריך מד"א לצום יום הכיפורים - רפואה ובריאות בהעוטף

נערכים נכון לצום: מדריך מד"א לצום יום הכיפורים

כיצד תתמודדו עם התייבשות? מה צריך לעשות כדי לוודא את שלומם של אדם קשיש או אישה העוברת טיפולי פוריות? ומה נכון לאכול לקראת הצום ובסופו? במד"א עומדים בהיערכות מוגברת לקראת צום יום הכיפורים ומגישים לציבור את המדריך המלא לצום בטוח (צילום: דוברות מד"א)

במד"א ערוכים בכוננות שיא ליום כיפור - רפואה ובריאות בהעוטף

במד"א ערוכים בכוננות שיא ליום כיפור

מדי שנה במהלך יום הכיפורים אלפי בני אדם נזקקים לשרותי מגן דוד אדום. לאור כמות הפניות לשירותי מד"א ביום זה, נערך מגן דוד אדום בכוננות מוגברת לקראת הצום. במסגרת זו יתוגברו תחנות מד"א ברחבי הארץ במהלך החג בחובשים, פאראמדיקים, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי החירום של מד"א ורכבי בימבולנס וזאת על מנת להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לחולים ונפגעים שיזדקקו לסיוע (צילום: דוברות מד"א)

היום ברחבי הארץ: מד"א יערוך יום קהילה לרגל יום העזרה הראשונה הבינלאומי - רפואה ובריאות בהעוטף

היום ברחבי הארץ: מד"א יערוך יום קהילה לרגל יום העזרה הראשונה הבינלאומי

היום (רביעי) יערוך מגן דוד אדום יום קהילה ארצי, במסגרתו יבצעו צוותי מד"א ברחבי הארץ הדרכות לביצוע פעולות עזרה ראשונה מצילות חיים, ובנושא העלאת המודעות לשבץ מוחי. מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ימי הקהילה שאנו מקיימים מסייעים להעלאת המודעות בציבור למקרי חירום רפואיים שונים, ולהתמודדות איתם בדקות הראשונות והקריטיות"

שולחים את הילדים לבתי הספר כשהם מצוידים בטלפון סלולרי? התקינו להם את יישומון "מד"א שלי" - רפואה ובריאות בהעוטף

שולחים את הילדים לבתי הספר כשהם מצוידים בטלפון סלולרי? התקינו להם את יישומון "מד"א שלי"

הורים רבים נערכים לשנת הלימודים, ומציידים את ילדיהם במכשירים סלולריים. על מנת להבטיח את שלומם של ילדיכם, במד"א קוראים להתקין את יישומון "מד"א שלי", המאפשר להזעיק את מד"א במקרה הצורך, תוך שהיא משדרת את מיקומו המדויק של הילד, מעניקה לצוותים הרפואיים מידע על עברו הרפואי, ואף חוסכת מהילד את הצורך לזכור את מספר החירום 101 של מד"א (צילום: דוברות מד"א)

חוזרים ללימודים בבטחה - רפואה ובריאות בהעוטף

חוזרים ללימודים בבטחה

במד״א נערכים לשובם של מאות אלפי תלמידים בישראל לספסל הלימודים, ופונים להורים, לתלמידים ולציבור הנהגים לרענן את הנחיות הבטיחות בסביבת בתי הספר וגני הילדים. המוקד הרפואי הייעודי של מד"א עבור מוסדות החינוך ברחבי הארץ כבר מוכן, וכוחות מד"א הפזורים ברחבי הארץ ערוכים להעניק מענה לכל צורך רפואי (צילום: דוברות מד"א)