לפרסום חייגו: 050-5788255

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

לצאת מעבדות לחירות

טור מאת איריס חיים, אחות מוסמכת, אשר תסביר מדוע אנו צורכים כמות גדולה של תרופות שלא לצורך, ומה למעשה כן צריך ואפילו רצוי לעשות בנושא

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פסח ממש עוד רגע כאן, והמשפט "לצאת מעבדות לחירות" יכול להתאים מאוד בנושא של בריאות וחולי.

האם שמתם לב למה אנחנו משועבדים? אני מתכוונת לרוב האוכלוסיה המבוגרת שאני מכירה. כמעט כל זקן במדינה נוטל לפחות 5-8 תרופות מרשם, ובנוסף לכך יש לו עוד כמה ויטמינים שהילדים קונים בסופרפארם ליתר ביטחון. לכל מחלה יש תרופה, לכל תרופה יש תופעות לוואי, ולכל תופעת לוואי יש עוד תרופה. הרופא הוא אלוהים ובלי לקבל ממנו אישור אף אחד לא זז.

אנחנו משועבדים לפחד מהמוות, פוחדים שאם לא ניקח את התרופות ולא נעשה את הבדיקות נמות. משקיעים את רוב הזמן שלנו בלחשוש מהמוות ושוכחים איך לחיות. במירוץ של הרפואה המערבית יש האומרים וטוענים שהמוות הוא "טעות של הרפואה" ושבעתיד אנשים לא ימותו, האם זה יכול להיות? האם האדם הוא עד כדי כך שחצן שיוכל להתנגד לכוחות הטבע האוניברסליים? האם נכון לחיות ככה? או שפשוט זה מה שחינכו אותנו, שכשזקנים אז חולים ולוקחים תרופות והופכים לעוד יותר חולים ואז צריך ללכת לבית חולים כי צריך להציל אותנו מהמוות.

אז רציתי לספר לכם שאפשר גם אחרת:

אפשר לא לקחת תרופות לסוכרת מגיל מסוים, אפשר להפסיק לקחת תרופות לשומנים בדם ולעבור לתזונה נכונה יותר, אפשר לעשות שינוי באורח החיים, לעשות יותר ספורט אבל בעיקר - אפשר להתחיל לדבר על סוף החיים כשאנחנו עוד באמצע החיים. להבין שלא ננצל מהמוות ושהתרופות והניתוחים רק יידחו אותם, להבין שאנו בני תמותה, לקבל את המצב הטבעי שנקר סוף החיים וכשהוא מגיע להיות מוכן אליו, לדעת מה רוצים, איך רוצים ובעיקר מה לא רוצים.

בואו נתחיל לסמוך על תחושות הבטן שלנו, לבדוק מה אנחנו מכניסים לגוף , האם זה מה אנחנו צריכים ורוצים? האם הרופא יודע יותר מה נכון לנו? להורים שלנו? האוכלוסיה בישראל סובלת מתחלואה כרונית ברמה שעולה כל הזמן, אנחנו מהמובילים בעולם המערבי במוות כתוצאה מהתקפי לב, אירועים מוחיים וסוכרת. כנראה שמשהו שאנחנו עושים לא נכון. בואו נשנה את זה.

(צילום:Depositphotos)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: