לפרסום חייגו: 050-5788255

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

יד שרה תעניק בדיקות שיניים בבתי אבות בפריפריה ללא עלות

במסגרת מיזם חדש, תגיע מרפאת שיניים ניידת של עמותת "יד שרה" לבתי אבות בדרום, ויוענקו בדיקות שיניים לקשישים ללא עלות (צילום: דוברות יד שרה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במסגר מיזם חדש מבית "יד שרה" שעלה מתוך צורך חיוני וקיומי ועקב העובדה שקשישים ומרותקי בית לעיתים אינם מסוגלים להגיע בעצמם לרופא, הם יקבלו מעתה טיפולים מסובסדים בחדר השינה שלהם או בבית האבות. חדרו של הקשיש הופך בסיוע צוות רפואי מקצועי ומנוסה למרפאת שיניים של ממש - מניקוי אבנית ועד עקירות, מצילומי רנטגן ועד טיפול בזיהומים ובעששת.

נעמה ברונסקי, מנהלת המערך ביד שרה המשמשת גם כסייעת רפואית בשלוחה הירושלמית, מספרת כי לעתים היא נתקלת בעבודתה ב"הזנחה של השיניים שהיא ברמה של טראומה". זאת אחת הסיבות לכך שהמשימה קשה במיוחד, וכתוצאה מכך גם הניסיון לגייס רופאים מתנדבים, שהם גם ברמה מקצועית גבוהה וגם רואים בכך שליחות. מנכ"ל יד שרה משה כהן, מסביר ש"צריך אישיות מאוד מיוחדת כדי לעסוק בזה" ומספר כי "אחת המטופלות אמרה שמתנדב כזה צריך להיות יותר פסיכולוג מרופא".

לא תמיד משתף המטופל במצבו הפיסי והנפשי הקשה פעולה עם הרופא שבא לשפר את מצבו: "אנחנו הרי צריכים שהמטופל יפתח את הפה. לפעמים אנחנו רוצים להרדים לו את השן בזריקה והוא סוגר עלינו את הפה. במקרים חמורים אנחנו מפנים לבית חולים", מוסיפה ברונסקי. "אנחנו עושים את כל סוגי הטיפולים, חוץ מניתוחים ושתלים, שבשבילם צריך חדר ניתוח", היא מסכמת, "צריך לזכור שאנחנו לא נמצאים במקום סטרילי אלא עובדים בתנאי שטח. זה לא בית מרקחת או מעבדה והטיפול מסובך, ועדיין יש לנו ביד שרה צוות מסור וניידת מאובזרת בכל מה שנדרש - כולל מכשיר רנטגן. יש אנשים שמטופלים אצלנו כבר שנים. עכשיו נוכל לשרת גם את בתי האבות בצפון ובדרום".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: