לפרסום חייגו: 050-5788255

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

העיר שדרות מצטרפת ל"אפשריבריא"

משרד הבריאות בישר השבוע לעיריית שדרות כי נבחרה להיות אחת מ-26 הערים שישתתפו במיזם "אפשריבריא". ראש העיר: "הבריאות היא משאב חיוני ביותר לכולנו, ננצל את המשאבים בצורה המיטבית ביותר"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

במשרד הבריאות החליטו לצאת בתכנית רוחב שתהפוך את הרשויות המקומיות בישראל למקדמות בריאות, ו- 26 רשויות שעמדו בתנאי הסף המקצועיים של התכנית "אפשריבריא בעיר" יקבלו תמיכה של המשרד בסך 135,000 שקלים למתקני כושר פתוחים, יותר מסגרות עם תזונה בריאה לילדים, הצללה בגני השעשועים וסדנאות לתושבים. 

משרד הבריאות מעביר באמצעות התכנית חלק מהמשאבים לדרגי השטח, העירוניים והשכונתיים, שמכירים באופן הטוב ביותר את הצרכים והמאפיינים של התושבים ומתאימים עבורם פעילויות אפקטיביות יותר. תמיכת המיזם תסייע לעיריית שדרות להגדיל את היקפי הפעילות והנושאים אותם הם מקדמים בעיר, זאת בכדי להגיע לכמה שיותר תושבים. בין הפעילויות במיזם: שיפור מדיניות התזונה ושיפור התזונה ואורח החיים הפעיל במסגרות לילדים אשר באחריות הרשות; הצללה, מתקני מים, תאורה, סימון ושילוט של מסלולי הליכה ופעילויות בפארקים גני משחקים וכד'; פעילויות ספורט ותנועה ועריכת סדנאות חווייתיות בנושא תזונה בריאה מותאמות לגיל ולאוכלוסייה; פרסום והפצה של מסרים בנושא תזונה בריאה ופעילות גופנית במדיה דיגיטלית וקיום אירועי שיא במרחב העירוני: יום ההליכה העולמי (בסוף אוקטובר) ויום נוסף בנושא תזונה בריאה.

משנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו: "התכנית רותמת את הרשויות המקומיות להאצת מהלכי קידום הבריאות במרחב הציבורי בישראל. 30 הרשויות שמצטרפות כעת יוצרות סטנדרט חדש של מחויבות ההנהגה המקומית לבריאות ואיכות חיי התושבים, ואני משוכנע שתושבים ביישובים רבים נוספים יפעלו כדי שרשויות נוספות יצטרפו ליוזמה".  

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח שבמשרד הבריאות ראו את הרצינות הרבה בה אנו פועלים בנושא תזונה, בריאות וספורט. הקמנו בעיר מתקני כושר בשכונות שכל תושב ותושבת יכולים ליהנות מהם ללא עלות, חנכנו את ה'ספורט קלאב' עם חדר כושר חדיש ומשודרג וכמובן בריכות שחייה, בתי הספר שלנו נמצאים בתכנית 'בית ספר מקדם בריאות' ואנחנו נשתמש במשאבים שקיבלנו לטובת פרויקטים חשובים ומשמעותיים. הבריאות היא הדבר החשוב ביותר לכולנו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: