לפרסום חייגו: 072-3938700

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

אירוע הפתיחה של "שבוע מודעות המוח הבינלאומי" בשדרות ושער הנגב

במסגרת ״שבוע מודעות המוח הבינלאומי״, יקיימו עיריית שדרות והמועצה האזורית שער הנגב בשבוע הבא בסינמטק שדרות את אירוע הפתיחה המרכזי בשיתוף העמותה הישראלית למדעי המוח, ISFN, ועמותת ״בשער״ - קהילה אקדמית למען החברה בישראל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 27, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

עיריית שדרות והמועצה האזורית שער הנגב בשיתוף פעולה נוסף, והפעם אירוח האירוע המרכזי לפתיחת "שבוע מודעות המוח הבינלאומי" בישראל. כמידי שנה, מרצים, חברי סגל וסטודנטים לתארים מתקדמים מהאקדמיה, לוקחים חלק באירועי השבוע ומעבירים פעילויות והרצאות בקהילה, בפאבים ובבתי קפה מקומיים. הם נפגשים עם תלמידים ועם הציבור הרחב, וחושפים בפניהם נושאים הקשורים לחקר המוח ומערכת העצבים.

ביום ראשון הקרוב, 10.3.19, תתקיימנה סדרת פעילויות בעיר. בשעות הבוקר יתקיים מפגש של המרצים בסינמטק, ולאחר מכן יצאו החוקרים והסגל האקדמי לבתי הספר בעיר, יקיימו מפגשים של חוקרי מוח צעירים עם התלמידים בכיתות ויעבירו שלוש הרצאות: "אינטליגנציה מלאכותית בהשראת המוח״ - הרצאתו של פרופ' עידן שגב מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומרכז ספרא למדעי המוח וראש המחלקה לנוירוביולוגיה, "שינויים גנטיים שמתגברים על מצבי לחץ" - הרצאתה של פרופ' חרמונה שורק מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומרכז ספרא למדעי המוח והמכון למדעי החיים, ו"גירוי חשמלי של המוח ושל הנפש" - הרצאתו של פרופ' חגי ברגמן, האוניברסיטה העברית בירושלים, מרכז ספרא למדעי המוח והפקולטה לרפואה. הפעילות בשדרות מתקיימת במסגרת ״המרכז המדעי״ שנפתח בעיר לפני כחודשיים. 

אירוע פתיחה מרכזי ייערך בשעה 19:00 בסינמטק, וכן יתקיים ממופע מרתק של אמן החושים שימי אטיאס.  

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המוח האנושי הוא השאלה הגדולה ביותר העומדת בפני המדע המודרני. בשבוע המודעות למוח אנו נפגוש את הסטודנטים, המרצים ובכירי הסגל האקדמי בישראל שיוצאים מהמעבדות ומהמרפאות כדי לשתף אותנו בחידושים האחרונים בתחום, וכדי לספר לנו על הדרך שבה הם חוקרים את נושא המוח ועל ההישגים והתקוות לעתיד בחקר המוח והנפש. אני גאה על כך שבשדרות יתקיים אירוע הפתיחה לשבוע המודעות הבינלאומי, שדרות תוביל מהפכות גם בתחומי המדע והסייבר, כפי שמיתגנו את עצמנו, אנחנו אכן מקום למחשבה".

ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין: "אני מברך על קיום האירוע המיוחד הזה. כל שיתוף פעולה עם שדרות לטובת תושבי שער הנגב ושדרות, הוא מבורך. על אחת כמה וכמה כשמדובר באירועים שעניינם הנוער שלנו, שהם העתיד המשותף של האזור כולו. אירועי שבוע מודעות המוח הבינלאומי, נועדו להרחיב את אופקינו. הפעילויות כולן מעשירות ומושקעות. הנוער בשער הנגב ושדרות יזכו ללמוד ולהתפתח ואני שמח שאנו עושים זאת יחד".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, שהוביל את התכנית להקמת המרכז המדעי: "שדרות יכולה להיות מובילה במדע וטכנולוגיה ואירוע הפתיחה הנוכחי, מראה לכולנו שהיא כבר בדרך להיות כזאת. למעשה, אנו חושפים את תחום חקר המוח לקהל הרחב ותורמים תרומה צנועה לביסוס חברה מתעניינת ואיכותית יותר. נשמח לראות את תושבי שדרות באים, משתתפים ונהנים באירוע משמעותי וחשוב זה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: