לפרסום חייגו: 050-5788255

רפואה ובריאות בהעוטף

בריאות רפואה

נערכים נכון לצום: מדריך מד"א לצום יום הכיפורים - רפואה ובריאות בהעוטף

נערכים נכון לצום: מדריך מד"א לצום יום הכיפורים

כיצד תתמודדו עם התייבשות? מה צריך לעשות כדי לוודא את שלומם של אדם קשיש או אישה העוברת טיפולי פוריות? ומה נכון לאכול לקראת הצום ובסופו? במד"א עומדים בהיערכות מוגברת לקראת צום יום הכיפורים ומגישים לציבור את המדריך המלא לצום בטוח (צילום: דוברות מד"א)

במד"א ערוכים בכוננות שיא ליום כיפור - רפואה ובריאות בהעוטף

במד"א ערוכים בכוננות שיא ליום כיפור

מדי שנה במהלך יום הכיפורים אלפי בני אדם נזקקים לשרותי מגן דוד אדום. לאור כמות הפניות לשירותי מד"א ביום זה, נערך מגן דוד אדום בכוננות מוגברת לקראת הצום. במסגרת זו יתוגברו תחנות מד"א ברחבי הארץ במהלך החג בחובשים, פאראמדיקים, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי החירום של מד"א ורכבי בימבולנס וזאת על מנת להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לחולים ונפגעים שיזדקקו לסיוע (צילום: דוברות מד"א)

היום ברחבי הארץ: מד"א יערוך יום קהילה לרגל יום העזרה הראשונה הבינלאומי - רפואה ובריאות בהעוטף

היום ברחבי הארץ: מד"א יערוך יום קהילה לרגל יום העזרה הראשונה הבינלאומי

היום (רביעי) יערוך מגן דוד אדום יום קהילה ארצי, במסגרתו יבצעו צוותי מד"א ברחבי הארץ הדרכות לביצוע פעולות עזרה ראשונה מצילות חיים, ובנושא העלאת המודעות לשבץ מוחי. מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ימי הקהילה שאנו מקיימים מסייעים להעלאת המודעות בציבור למקרי חירום רפואיים שונים, ולהתמודדות איתם בדקות הראשונות והקריטיות"

שולחים את הילדים לבתי הספר כשהם מצוידים בטלפון סלולרי? התקינו להם את יישומון "מד"א שלי" - רפואה ובריאות בהעוטף

שולחים את הילדים לבתי הספר כשהם מצוידים בטלפון סלולרי? התקינו להם את יישומון "מד"א שלי"

הורים רבים נערכים לשנת הלימודים, ומציידים את ילדיהם במכשירים סלולריים. על מנת להבטיח את שלומם של ילדיכם, במד"א קוראים להתקין את יישומון "מד"א שלי", המאפשר להזעיק את מד"א במקרה הצורך, תוך שהיא משדרת את מיקומו המדויק של הילד, מעניקה לצוותים הרפואיים מידע על עברו הרפואי, ואף חוסכת מהילד את הצורך לזכור את מספר החירום 101 של מד"א (צילום: דוברות מד"א)

חוזרים ללימודים בבטחה - רפואה ובריאות בהעוטף

חוזרים ללימודים בבטחה

במד״א נערכים לשובם של מאות אלפי תלמידים בישראל לספסל הלימודים, ופונים להורים, לתלמידים ולציבור הנהגים לרענן את הנחיות הבטיחות בסביבת בתי הספר וגני הילדים. המוקד הרפואי הייעודי של מד"א עבור מוסדות החינוך ברחבי הארץ כבר מוכן, וכוחות מד"א הפזורים ברחבי הארץ ערוכים להעניק מענה לכל צורך רפואי (צילום: דוברות מד"א)

במד"א ערוכים לקראת מזג האוויר החם וממליצים לציבור כיצד להישמר - רפואה ובריאות בהעוטף

במד"א ערוכים לקראת מזג האוויר החם וממליצים לציבור כיצד להישמר

לאור הטמפרטורות הגבוהות הצפויות ברחבי הארץ היום, מד"א מפרסם הנחיות לציבור על מנת לצמצם פגיעות אפשריות. בין היתר, מזכירים לנהגים שלא משאירים ילדים ותינוקות ברכב אף לא לרגע, גם אם המזגן ברכב דולק, במקרה אובך מומלץ להישאר בבית במזגן, ובכל מקרה יש לנקוט אמצעי זהירות ולגלות ערנות מרבית (צילום: דוברות מד"א)

יום תורם הדם הבינלאומי: עלייה בתרומות הדם בישראל - רפואה ובריאות בהעוטף

יום תורם הדם הבינלאומי: עלייה בתרומות הדם בישראל

לקראת יום תורם הדם הבינלאומי שמצוין היום, במד"א פרסמו את נתוני תרומות הדם בישראל - בשנת 2018 נתרמו בישראל 257,843 מנות דם. מנכ"ל מד"א אלי בין: "אני מודה למאות אלפי האנשים שמגיעים לתרום דם בהתנדבות לטובת כלל תושבי מדינת ישראל" (צילום: דוברות מד"א)