לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א אשכול בהעוטף

אשכול

מגדל תצפית להנצחת יישובי גוש קטיף בעוטף עזה נפתח למבקרים - מ.א אשכול בהעוטף

מגדל תצפית להנצחת יישובי גוש קטיף בעוטף עזה נפתח למבקרים

נפתח למבקרים מגדל להנצחת ישובי גוש קטיף באשכול שהקימה קק”ל. המגדל נישא לגובה 15 מטרים סמוך לקיבוץ כיסופים ובראשו מרפסת תצפית המשקיפה לעבר מקום ישובי גוש קטיף בעבר. ראש מועצת אשכול: "אני מזמין את הציבור להגיע למקום, לטפס על המגדל ולהשקיף על הנוף הפנורמי של הנגב המערבי ומקום יישובי גוש קטיף לשעבר. להתייחד עם זיכרון הישובים שפונו וללמוד על ההיסטוריה של האזור" (צילום: דוברות המועצה האזורית אשכול)

מועצת אשכול החלה בקידום תכנית פל"ח - מ.א אשכול בהעוטף

מועצת אשכול החלה בקידום תכנית פל"ח

בשבוע שעבר פירסמה מועצה אזורית אשכול הודעה חשובה עבור בעלי נחלות במושבים החקלאים המפעילים עסקים ויזמויות שאינם פעילות חקלאית - כחלק מפיתוח תחום היזמות והעסקים, החלה המועצה בקידום תוכנית פל"ח (פעילות לא חקלאית) להסדרת כלל הפעילויות שאינן עיסוק ישיר בחקלאות במושבים

פריצת דרך בתחום התמיכה בנפגעי האיבה בעוטף עזה על רקע המצב הבטחוני המתמש - מ.א אשכול בהעוטף

פריצת דרך בתחום התמיכה בנפגעי האיבה בעוטף עזה על רקע המצב הבטחוני המתמש

בתחילת פברואר נפגש גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול עם מנכ"ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר, ופרס בפניו צורך לרצף טיפולי עבור נפגעי האיבה המוכרים בפחות מ-20% נכות. השבוע עודכנה המועצה כי ביטוח לאומי קיבל את בקשתם, ופיתח נוהל ייעודי לתושבי העוטף שמאפשר רצף טיפולי וללא הגבלה לנפגעי איבה. ראש המועצה: "מדובר בשיפור משמעותי בשירות ובאיכות חייהם של תושבי העוטף" (צילום: דוברות המועצה)

קבוצת הנוער 'יוניסטרים' אשכול עלתה לשלב הגמר בתחרות היזמים הארצית - מ.א אשכול בהעוטף

קבוצת הנוער 'יוניסטרים' אשכול עלתה לשלב הגמר בתחרות היזמים הארצית

בשורות נפלאות ומעודדות בתקופה של אי וודאות בארץ - קבוצת הנוער 'יוניסטרים' אשכול עלתה לשלב הגמר בתחרות הארצית והיוקרתית 'יזמות צעירה'. זו שנה שנייה ברציפות שקבוצת היזמים הצעירים של אשכול מגיעה לשלב הגמר במסגרת פעילות המרכז הקהילתי ובהובלה של מעיין צוויג (שדי אברהם). ראש המועצה: "הקבוצה פיתחה תוכנית ייחודית ומרשימה לצריכת חשמל חסכונית חברתית. אפילו השופטים בתחרות לא נשארו אדישים נוכח היצירתיות המתפרצת של נוער אשכול. נלווה אותם עד הגמר ונחזיק להם אצבעות. בהצלחה!" (צילום: דוברות המועצה)

באשכול ערכו סיור בכביש 232 יחד עם המהנדס הראשי של נתיבי ישראל - מ.א אשכול בהעוטף

באשכול ערכו סיור בכביש 232 יחד עם המהנדס הראשי של נתיבי ישראל

בשבוע שעבר נפגשו במועצה האזורית אשכול עם המהנדס הראשי של נתיבי ישראל, קובי בר טוב ועם מנהל מחוז הדרום אלכס גליק. במסגרת המפגש, ערכו סיור לאורך כביש 232 ובצמתים מרכזיים לאורך הכביש, וסיכמו על קידום מספר נושאים. ראש המועצה: "כרגיל עם נת"י היה שיח מצוין ורצון אמיתי לעזור" (צילום: דוברות המועצה)

מועצת אשכול ממשיכה במאבק באלימות כלפי נשים - מ.א אשכול בהעוטף

מועצת אשכול ממשיכה במאבק באלימות כלפי נשים

רגע לפני הטלת המגבלות החדשות, קיימו באולם אשכול אירוע מיוחד ועוצמתי להזדהות עם המאבק באלימות כלפי נשים, בהובלת בנות הנוער של המועצה. ראש המועצה: "האלימות כלפי נשים הגיעה גם לבית שלנו, לאשכול, עם הרצח הנתעב של חברתנו אסתי אהרונביץ ז״ל, אירוע שטלטל את כולנו. אך קהילת אשכול לא נותרת אדישה לתופעה האיומה וערב ההוקרה היה ביטוי נוסף לכך. אני מודה לבנות הנוער הנפלאות על ערב כה עוצמתי. התפעלתי מהבגרות, המעורבות החוכמה והרגישות שלהן" (צילום: דוברות המועצה)

מפקד פיקוד העורף הנכנס הגיע להתארח במועצה אזורית אשכול - מ.א אשכול בהעוטף

מפקד פיקוד העורף הנכנס הגיע להתארח במועצה אזורית אשכול

במועצה האזורית אשכול אירחו השבוע את מפקד פיקוד העורף הנכנס, אלוף אורי גורודין, שאת אחד מסיוריו הראשונים בתפקיד בחר לקיים בעוטף עזה. ראש המועצה: "אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד ומשוכנע שנזכה לשיתוף פעולה טוב והדוק" (צילום: דוברות המועצה)

אולם אשכול יפתח מחדש בשבוע הבא - מ.א אשכול בהעוטף

אולם אשכול יפתח מחדש בשבוע הבא

בשבוע הבא יפתחו מחדש הדלתות של אולם אשכול, אחרי כארבעה חודשים שנותרו סגורות בשל משבר הקורונה. ההצגה הראשונה תעלה ביום ראשון הקרוב. האירוע יתקיים לפי כללי התו הסגול, תוך שמירת ריחוק פיזי ומסיכות לאורך כל ההצגה. ראש המועצה: "התרבות היא ערך משמעותי בקהילה שלנו ששומרת על הנפש והנשמה. התרבות חייבת להמשיך! ולמרות המגבלות והאתגרים, נמשיך אותה, אך בדרך אחרת" (צילום: דוברות המועצה)

קהילת העסקים באשכול חוזרת לפעילות - מ.א אשכול בהעוטף

קהילת העסקים באשכול חוזרת לפעילות

לפני פרוץ הקורונה החלו במועצה האזורית אשכול בשיתוף מעברים נגב מערבי, בתהליך של בניית קהילת עסקים מקומית וחזקה שתהווה מרחב לשיתופי פעולה, מקצועיות ולמידת עמיתים. השבוע התקיים המפגש השני של הקהילה. ראש המועצה: " יש לנו באשכול עסקים איכותיים, מכל הסוגים והתחומים. הם מנוע הצמיחה של המועצה וזהו האינטרס של כולנו שהם יפרחו וישגשגו" (צילום: דוברות המועצה)