לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א אשכול בהעוטף

אשכול

מועצה אזורית אשכול מתמודדת עם נגיף הקורונה

במועצה האזורית אשכול נערכים באופן מקיף ונרחב להתמודדות עם נגיף הקורונה - בשבוע שעבר החלו בנוהל חיטוי של האוטובוסים אשר שימשו את הסעות התלמידים לבתי הספר. בנוסף, נערכים לפעולות חיטוי מדי יום וגם לציוד מוסדות הציבור בחומרים לשמירת ההיגיינה האישית. בנוסף, פנו לכל יישובי המועצה בבקשה להעמיד נציג שיהיה אחראי לטיפול בנושא בתוך הישוב ומול המועצה (צילום: דוברות אשכול)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בשבוע שעבר החלו במועצה האזורית אשכול בנוהל חיטוי של האוטובוסים המשמשים את הסעות התלמידים לבתי הספר. בנוסף, נערכים לפעולות חיטוי מדי יום וגם לציוד מוסדות הציבור בחומרים לשמירת ההיגיינה האישית.

כחלק מההערכות המועצה להתמודדות עם נגיף הקורונה, פנו לכל יישובי המועצה בבקשה להעמיד נציג שיהיה אחראי לטיפול בנושא בתוך הישוב ומול המועצה. כל הישובים, בלי יוצא מן הכלל, העמידו נציג. בתחילת השבוע קיימו מפגש במועצה עם הנציגים וצוותי המקצוע במועצה נמצאים איתם בקשר יומיומי. רכזי הישובים יעבדו בשיתוף עם ראשי הצח"י והנהגת הישוב למתן מענה כולל להערכות הישוב לקורונה, סיוע למבודדי הבית והעברת מידע חיוני בתוך הישוב.

גדי ירקוני, ראש המועצה: " אנו מתייחסים לנושא הקורונה כהערכות חירום לכל דבר וסומך על אנשינו במועצה ובישובים, המנוסים והמגויסים. לשמחתנו, אין חולים באשכול וכולנו תקווה שכך ישמר. לצד זאת אנחנו נוקטים בצעדי זהירות להבטחת בריאות הציבור וגם לאפשרות של החרפת המצב ומתן מענים כוללים. אני מאחל רפואה שלמה לחולים ברחבי הארץ ופונה לתושבים שלנו המחויבים בבידוד ביתי – המשיכו להקפיד על ההנחיות, שמרו על בריאותכם האישית, של יקירכם ושל הקהילה כולה. אנו יודעים שתקופת הבידוד לא פשוטה ודורשת התארגנות. אנו רוצים לסייע לכם ככל הניתן. אנא, אל תהססו לעדכן את הרכזים בישובכם לצורך קבלת סיוע ותמיכה בכל הדרוש לכם".

דחיית אירועי תרבות

בעקבות שינויים בהנחיות משרד הבריאות, אירועי המועצה שתוכננו בשבוע הקרוב בוטלו וחלקם ידחו למועד אחר. ביניהם – אירוע לציון יום האשה הבינלאומי שתוכנן במוצ"ש, הצגות הילדים, הצגות המבוגרים והאירועים בנווה אשכול. כולנו תקווה שבישראל ובעולם כולו יתגברו על מגפת הקורונה במהרה ונשוב לשגרה בריאה ובטוחה.

הבטחון תזונתי מתחיל כאן

גדי ירקוני, ראש המועצה, השתתף בשבוע שעבר בכנס חירום שקיים מרכז המועצות האזוריות בנושא 'היערכות ענף החקלאות למשבר הקורונה'. כרגע אין שום מחסור במזון. הבטחונות לכך תלויים בהמשך ההתנהלות האחראית שלנו והערכותינו לקשיים שעלולים להיווצר. בכנס בהשתתפות שר החקלאות, צחי הנגבי, יו"ר מרכז המועצות האזוריות -ידידי, שי חג'ג', ראשי מועצות, ראשי ארגונים חקלאיים וחברי כנסת, דנו על הדרכים להגדיל את ייצור המזון החקלאי הטרי והערכות למחסור בעובדים זרים.

ראש המועצה: "מצבים כאלה מלמדים אותנו שוב עד כמה משמעותית לאזרחי ישראל חקלאות איתנה, יצרנית, שמקיימת את עצמה. המועצות החקלאיות ואשכול בפרט הן המקור של הבטחון התזונתי במדינת ישראל. נעשה הכל כדי שמדינת ישראל תזכור את זה גם אחרי משבר הקורונה, תתנתק מהתלות בייבוא ותקל על החקלאים בכלל ובעוטף עזה בפרט המתמודדים בנוסף גם עם אתגרי הטרור".

סיוע לעסקים קטנים

אנו נערכים לסיוע לעסקים הקטנים במועצה הנפגעים מהמצב באמצעות הקלות ודחיית תשלומים. אנו מגבשים מתווה לסיוע שיובא לאישור חברי המליאה בישיבה הקרובה. נפרסם עדכונים בנושא.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: