לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א אשכול בהעוטף

אשכול

מגדל תצפית להנצחת יישובי גוש קטיף בעוטף עזה נפתח למבקרים

נפתח למבקרים מגדל להנצחת ישובי גוש קטיף באשכול שהקימה קק”ל. המגדל נישא לגובה 15 מטרים סמוך לקיבוץ כיסופים ובראשו מרפסת תצפית המשקיפה לעבר מקום ישובי גוש קטיף בעבר. ראש מועצת אשכול: "אני מזמין את הציבור להגיע למקום, לטפס על המגדל ולהשקיף על הנוף הפנורמי של הנגב המערבי ומקום יישובי גוש קטיף לשעבר. להתייחד עם זיכרון הישובים שפונו וללמוד על ההיסטוריה של האזור" (צילום: דוברות המועצה האזורית אשכול)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מגדל התצפית ביער כיסופים נפתח למבקרים. את המגדל הקים מרחב דרום בקק"ל במטרה להנציח את יישובי גוש קטיף שפונו בקיץ 2005. המבקרים מוזמנים להגיע למגדל התצפית, לטפס עליו ולהשקיף על נופי הנגב המערבי, וכמובן שגם לעבר האזור שבו היו ממוקמים יישובי גוש קטיף לשעבר.

מגדל התצפית החדש מתנשא לגובה של 15 מטרים ובראשו מרפסת תצפית הפונה לעבר רצועת עזה והאזור שבו היו ממוקמים בעבר יישובי גוש קטיף. במקביל לפתיחת המגדל למבקרים, קק"ל ממשיכה לקדם את שני השלבים הבאים בפרויקט. בשלב הבא יפותח שביל הישובים שיעבור בין העצים ביער. השלב האחרון בפרויקט הוא הקמת מתחמים צמודים לשביל, כאשר כל מתחם ייקרא על שם ישוב שפונה ויכלול מידע על הישוב ותושביו. בנוסף על הטיפוס למגדל והתצפית לעבר המקומות שבהם היו הישובים בעב, יוכלו המבקרים ליהנות מפינות ישיבה במתחמים להנצחת הישובים.

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול: "בימים אלה אנו מציינים 15 שנה לפינוי גוש קטיף. הכאב שנושאים המפונים עדיין בועט אך הוא לא עצר מבעדם להתחיל שליחות חדשה. להפריח את השממה במשולש הגבולות עם הקמת שני ישובים לתפארת, שוקקי חיים, תורה ורוח. באהבה גדולה קלטה אשכול את המפונים וזכתה לצמוח ולפרוח איתם, תושבים איכותיים, ערכיים ותורמים. אוהבי אדם ואדמה.

אני מזמין את הציבור להגיע למקום, לטפס על המגדל ולהשקיף על הנוף הפנורמי של הנגב המערבי ומקום יישובי גוש קטיף לשעבר. להתייחד עם זכרון הישובים שפונו וללמוד על ההיסטוריה של האזור. ‏‎את הכאב לא נוכל לרפא. אך נוכל להקל על ידי המשך הפריחה והזכרון".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: