לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א אשכול בהעוטף

אשכול

יש בית לצעירים באשכול

מרכז הצעירים של המועצה האזורית אשכול הוקם לפני 6 שנים, ומאז הפעילות שלו רק הולכת וגדלה. עינת כהן אלישיב, תושבת העוטף ומנהלת המרכז, מספרת לנו על כל מה שיש למרכז להציע - תרבות מקומית צעירה הכוללת מגוון הרצאות, קורסים, סדנאות, הופעות ועוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני 6 שנים הוקם במועצה האזורית אשכול מרכז צעירים. עינת כהן אלישיב ממושב ישע, מנהלת המרכז, מספרת שהוא הוקם לאחר סקר שנעשה במועצה, "חיים ילין, שהיה אז ראש המועצה, שלח אותי לראות מה זה אומר. באותה תקופה לא היה מרכז צעירים אחד במועצות האזוריות חוץ ממטה אשר בצפון, ומשם בעצם התחיל התהליך", היא מספרת.

לאחר שהוחלט להקים מרכז עבור צעירי המועצה, הוקצה לו מבנה והצוות התחיל לעבוד, "התחלנו להביא יותר תרבות מקומית צעירה כולל הרצאות, סדנאות, קורסים, השתלמויות, הופעות, סטנד-אפים, דברים שיותר ממוקדים לצעירים, מה שלא היה קודם", מספרת עינת. בשנה הראשונה להקמתו של מרכז הצעירים נערכו סקרים רבים כדי להבין מה חסר לצעירים באשכול, ולאחר הקמת פורום מנהיגות צעירה, הבינו שיש שני נושאים מאוד חשובים לצעירי המועצה – תעסוקה, ותרבות ופנאי. 

"אני רוצה שהצעירים ירגישו שמרכז הצעירים זה הבית השני שלהם, שיידעו לפנות אליי בכל שאלה, ואם אני לא יכולה לעזור אז אני אדע למי להפנות", אומרת עינת. בנוסף לפעילויות התרבות והפנאי במרכז, יכולים הצעירים להיעזר ביועצי תעסוקה ולימודים, "זה בחינם לגמרי. הם יכולים לבוא ושיעזרו להם בשיפוץ קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, אם הם לא יודעים לאיזה כיוון ללכת אז גם לזה יש לנו כלים לעזור, לגבש איזושהי החלטה תעסוקתית או ללימודים, זה מגיע להם ובחינם". היא מוסיפה כי חשוב להם לשמוע את השטח כדי להיות רלוונטיים, "אני קוראת לכל צעירי אשכול לבוא לפורום הנהגה צעירה ולהיות פעילים ואקטיביסטיים ולקחת חלק, אנחנו פה למען הקהילה ואנחנו רוצים לעשות את הדבר הכי טוב לקהילה, וזה יהיה רק בעזרתכם".

כאן זה המקום להוקיר תודה לכל השותפים לדרך -המועצה האזורית אשכול, המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, המשרד לשוויון חברתי, הסוכנות היהודית, שותפות ביחד, המרכז הקהילתי, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים ומעברים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: