לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א אשכול בהעוטף

אשכול

בעקבות יוזמת ההורים: בית ספר ממלכתי-דתי ייפתח בשנה הבאה באשכול

הקמתו של בית הספר הממלכתי-דתי הראשון במועצה האזורית אשכול קורם עור וגידים. הנה כל מה שרציתם לדעת על שלבי הפיתוח, מה הוא יכלול ואיפה נרשמים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כבר מעל לשנתיים שקיימת במועצה האזורית אשכול יוזמה של הורים ממגוון ישובים להקמת בית ספר ממלכתי-דתי במועצה. הרב שחר בוצחק, הרב של מושב מבטחים ואחד היוזמים, מספר שהרעיון להקמת בית ספר ממלכתי-דתי במועצה האזורית אשכול עלה עוד בתקופת דוד בן גוריון בשנות ה-50 כאשר הגיע לביקור במבטחים, והתושבים פנו אליו בבקשה לפתוח בית ספר מסוג זה. מאז ועד היום היו מספר ניסיונות להקמת גן ובית ספר דתי. הניסיון הנוכחי, שככל הנראה יסתיים בהצלחה, התחיל לפני שנתיים.

הרב שחר מספר שהניסיונות להקמת בית ספר ממלכתי-דתי עלו מהשטח, "אם מסתכלים על כל המועצה האזורית אשכול - יש בה בערך 16 אלף תושבים, עשרות יישובים, ולמעט גוש החלוציות, אין בו גן דתי אחד. נוצר מצב שיש במועצה הרבה משפחות מסורתיות ודתיות שמפוזרות בישובים, ומעוניינות לשלוח את הילדים למסגרת דתית במועצה, שבה כרגע אין מענה עבורן. כיום אחת האפשרויות היא לשלוח את הילדים לבית ספר בקיבוץ סעד או באופקים למשל, אולם זה גובה מחיר חברתי מהילד, שמתנתק מהחברים שלו באזור כי הוא לא נמצא איתם, וזה דורש מההורים להסיע, או לשלוח ילדים בגילאים מאוד צעירים בהסעות. לכן עשינו בירור בשטח, וראינו שהצורך הזה קיים".

 לפני שנתיים ניגשו ההורים למועצה ונפגשו עם ראש מנהל החינוך דאז ועם מזכיר המועצה, "הבאנו לפניהם רשימה של מאה ועשר תלמידים פוטנציאליים שמעוניינים ללמוד בית ספר דתי, מכיתות א' עד ו'. התכנית הייתה שאנחנו נשתמש בבית ספר 'יובלי הבשור', שעכשיו מתפנה". מכיוון שהבנייה של בית הספר החדש אליו היו אמורים לעבור תלמידי "יובלי הבשור" התעכבה, נאלצו לדחות את פיתוח הרעיון בשנה. "לפני פחות משנה התחלנו להתניע את המעגל הזה מחדש", מספר הרב שחר ומוסיף כי לפני מספר חודשים נפגשו בשנית עם ראש המועצה, סגן ראש המועצה, מזכיר המועצה וראש מנהל החינוך, "קיבלנו את ברכתם ואת האמירה שלהם שחלק מבית ספר 'יובלי הבשור' יוקצה לטובת בית הספר. ערכנו בו סיור, ראינו את הכיתות שאמורים להשתמש בהם, ואת המבנים שיוקצו לטובת בית הספר שלנו. במקביל הייתה לנו פגישה בירושלים עם משרד החינוך ומרכז חמד, האגף שאחראי על חינוך ממלכתי-דתי מטעם משרד החינוך, כדי לקבל את אישורם".

בשלב ראשון יפעל בית הספר כבית ספר "צומח", כלומר בתחילה הוא יהיה מורכב מכיתות א'-ב' ומגן חובה, שיהיה ממוקם בתוך המבנה של בית הספר עצמו במתחם נפרד, "נתחיל מ2-3 שכבות גיל, וכל שנה בית הספר יצמח בעוד שנה. למשל השנה הוא יורכב מכיתות א'-ב', בשנה הבאה תתווסף שכבה ג', שנה אח"כ שכבה ד', וכן הלאה", מסביר הרב שחר ומספר מדוע לדעתו יצליחו הפעם להקים את בית הספר, "אני חושב שהפעם, להבדיל מבן גוריון, יש כמה נתונים שלא היו בעבר. קודם כל יש מבנה קיים, המבנה של 'יובלי הבשור' מתפנה, וזה אומר שיש לנו כבר בית ספר מוכן - כיתת מחשבים, אולם ספורט, מעבדה, חדר מורים וכל מה שצריך. דבר נוסף שלא היה פעם זה שהיום יש לנו את התמיכה של המועצה ומשרד החינוך".

הדבר היחיד שחסר כרגע לדבריו הוא פרסום, "אנחנו רוצים להפיץ את האמירה הזאת שבשנה הבאה יהיה בית ספר ממלכתי-דתי במועצה האזורית אשכול. כל מי שהילד שלו עולה בשנה הבאה לגן חובה ולכיתות א' או ב' מוזמן ליצור איתנו קשר. אין תנאי קבלה, בית הספר פתוח גם למשפחות תורניות שרוצות בית ספר דתי ברמה לימודית גבוהה, וגם אם יש משפחה שהיא לא הכי דתייה בעולם אבל רוצה חינוך דתי לילדים - זה מקום בשבילה". הוא מוסיף כי היתרון בבית ספר מסוג זה הוא שיש יחס אישי לתלמידים, "בגלל שהוא עדיין קטן, ויש מעט כיתות בבית הספר, המנהל וכל צוות ההוראה מתעסקים רק ב20 או 40 תלמידים. זה דבר נפלא, אפשר להגיע לנפשו של כל ילד. הילדים יזכו להיות מובילי דרך, וגם להורים מטבע הדברים תהיה הרבה השפעה על הצביון של בית הספר. הם יוכלו לשבת עם המנהל וצוות ההוראה ויתוו את הדרך. זה הזדמנות למי שרוצה להשפיע להצטרף. אני מאמין שהפעם זה יצליח".  

לפרטים נוספים:

הרב שחר - 050-7949524

עתליה אדרי - 054-4681122

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: