לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

תלמידי ביה"ס "חופים" למען הסביבה

באירוע ההתרמה לעמותת "משאלת לב" שנערך בשבוע שעבר בבית הספר "חופים" עודדו שמירה על איכות הסביבה, כאשר במסגרת היוזמה הביאו התלמידים כוסות רב-פעמיות: "אנו גאים בתלמידים ששיתפו פעולה ועשו צעד ראשון להפחתת פסולת במועצה" (צילום: עדי סדגי)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

באירוע השנתי של עמותת "משאלת לב" שהתקיים בשבוע שעבר בבית ספר "חופים" בקיבוץ יד מרדכי, התלמידים תרמו לא רק לחברה אלא גם לסביבה. תלמידים הביאו כוסות מהבית וחסכו זבל של 700 כוסות חד פעמיות.

היוזמה צמחה בתכנית מטעם אגף הסביבה במועצה האזורית חוף אשקלון, הפועלת בבתי הספר היסודיים במועצה. במסגרת התכנית, קבוצות מנהיגות בבתי הספר לומדות על תרבות הצריכה וההשלכות הסביבתיות של אורח חיינו - ניצול יתר של משאבי כדור הארץ, יצירת כמויות אדירות של זבל ופסולת אשר משפיעים על המערכת האקולוגית ועל בריאותינו. 

בבית ספר חופים "מנהיגות קמפוס מדעים", בהובלתה של המורה עדי סדגי ובליווי הדרכה של "צעד ירוק", קיימו מפגשי הסברה לפני האירוע הגדול על חשיבות צמצום השימוש בכלים חד פעמיים וביקשו להביא לאירוע כוס רב פעמית מהבית. במקביל, נשלח פרסום בנושא להורי התלמידים. כל ילד שהביא כוס רב פעמית, קיבל קופון של חמישה שקלים ומזיגה ראשונה בחינם. בנוסף, היו דוכנים נוספים וכל הכסף שנאסף הועבר לעמותת "משאלת לב".

ממלאת מקום מנהלת האגף לאיכות הסביבה במועצה האזורית חוף אשקלון, גב' מרלין סבן: "אנו ממשיכים לקיים לאורך כל השנה פעילויות רבות ומגוונות בנושא קיימות בביה"ס של המועצה ואני שמחה על העניין הרב שהתלמידים מגלים בכך". ב"צעד ירוק" סיכמו את הפעילות המוצלחת ואמרו: "אנו גאים בתלמידים ותלמידות ששיתפו פעולה ועשו צעד ראשון להפחתת פסולת במועצה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: