לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

שדרות מתחדשת במרכזי מיחזור ומשטחי גזם

כחלק מהתהליך הרחב שהעיר שדרות עוברת בתחום איכות הסביבה, החלו העבודות בשכונות העיר להקמת משטחי פינוי גזם וגרוטאות מוסדרים במטרה לשמור על שדרות נקיה, יפה ומסודרת. בקרוב יותקנו כ-60 מרכזי מיחזור בכל העיר. "נמשיך לפעול בשיתוף התושבים ובסיוע משרדי הממשלה השונים למען העיר המיוחדת שלנו", אמר ראש העיר, אלון דוידי (צילום: עיריית שדרות ובאדיבות עיריית מודיעין-מכבים-רעות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

אגף שפ"ע בעיריית שדרות החל בימים האחרונים בעבודות להקמת משטחי פינוי גזם וגרוטאות מוסדרים בשכונותיה של העיר. כיום, התושבים מוצאים את הגזם מחוץ לביתם בימים שנקבעו ומפורסמים ומשאית הגזם אוספת אותו. התוצאה היא שיש גזם מפוזר ברחובות, התושבים לא תמיד זוכרים את הימים של השכונה שלהם וכך נוצר מצב שחלק משמעותי מהפסולת הנוצרת מפוזר ברחבי העיר. העירייה מקימה משטחי בטון מעוצבים לאיסוף גזם וגרוטאות וכך יהיה סדר וניקיון. באותם משטחים חל איסור להשליך אשפה ביתית.

בהמשך יונחו חיישני נפח במשטחי הגזם שיזהו כי יש ערימה במקום, ישדרו את המידע למוקד מידע ושירות לתושב והמוקד ישלח משאית לפינוי. חשוב להדגיש כי ימי הוצאת הגזם עדין נשארים כפי שהם.

ערימות הגזם מפונות בכל יום בשבוע בהתאם לימי ההוצאה, יש להוציא גזם בימי הפינוי בלבד. חשוב להדגיש, כי גזם, עלים ודשא יפונה בשקים/שקיות סגורות בלבד ואת הגזם יש לרכז במקומות המיועדים לכך בכל רחוב. 

בנוסף, בעוד כחודש תחל העירייה בהקמת כ-60 מרכזי מיחזור בשכונותיה של העיר כאשר בכולם יהיו פחי מיחזור לקרטונים ואריזות פלסטיק ובחלקם גם לבקבוקי פלסטיק, לנייר, לטקסטיל ולאלקטרוניקה (סוללות). מיקום מרכזי המיחזור יפורסם באתר העירייה לנוחיות התושבים. התקציב לפרויקט הנו כ-2 מיליון שקלים מהמשרד להגנת הסביבה.

ראש העיר, אלון דוידי: "הנחיתי את אגף שפ"ע להמשיך בפעולות למען טיפוח העיר ושמירתה נקיה ויפה. הקמת משטחי הגזם והגרוטאות והתקנת מרכזי המיחזור גם תתרום לזה וגם תסייע לכולנו לשמור על איכות הסביבה ולא להשליך לפחי האשפה פסולת הניתנת למיחזור. נמשיך לפעול בשיתוף התושבים ובסיוע משרדי הממשלה השונים למען העיר המיוחדת שלנו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: