לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

מצילים את כדור הארץ בקליק

לרגל ט"ו בשבט, יוצאת קרן קימת לישראל בפרויקט אקולוגי ייחודי שמזמין את הציבור הרחב לשמור על כדור הארץ דרך האינטרנט "הקלק וטע". מדובר באירוע הנטיעות הווירטואלי הגדול בישראל, כשהיעד הוא להגיע לנטיעת 100 אלף עצים. על כל עץ שינטע באתר, קק"ל תטע עץ נוסף. כל הנטיעות יתבצעו על-ידי יערני קק"ל כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה. יו"ר קק"ל: "כך הציבור זוכה גם לשמור על כדור הארץ וגם לתרום לביטחון תושבי הדרום" (צילום: טלילה ליבשיץ, קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בזמן שיערות שלמים נשרפים באוסטרליה, קרוב למיליארד בעלי חיים נכחדים ומזג האוויר משתגע, האנושות מתחילה להיות עדה להשפעות משבר האקלים ולמגמת ההתחממות הגלובלית. האו"ם קבע כי אחת הדרכים היעילות ביותר בכדי להתמודד עם משבר האקלים היא נטיעת עצים. קרן קימת לישראל העמידה את ט״ו בשבט הקרוב בסימן "רואים רחוק - נוטעים ירוק" ויוזמת פרויקט אקולוגי ייחודי לשמירה על כדור הארץ - "הקלק וטע".

מדובר בפרויקט נטיעות מקוון המזמין את הציבור הרחב להירתם ולקחת חלק במאבק לשמירה על כדור הארץ – כשיעד הנטיעות עומד על 100,000 שתילים. עלות הנטיעה תעמוד בזמן המבצע על ח"י שקלים (18 ₪) כאשר על כל עץ שיינטע באתר, קק"ל תטע עץ נוסף והנוטעים יקבלו תעודת נטיעה דיגיטאלית, שאותה גם יוכלו לשתף ברשתות החברתיות. הנטיעות יתבצעו על-ידי יערני קק"ל כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה.

יו"ר קק"ל דניאל עטר: "אחת המשימות החשובות להתמודדות עם שינויי האקלים היא הפחתת פליטת הפחמן הדו חמצני והגברת קליטתו מהאטמוספירה. אחת הדרכים העיקריות לעשות זאת בישראל היא באמצעות ייעור, העצים והיערות הם הכלי היעיל ביותר של האנושות לעצירת משבר האקלים. אני מזמין את הציבור הרחב לקחת חלק בפרויקט חשוב זה למען תושבי ישראל וכדור הארץ כולו. כל הנטיעות יתבצעו כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה שהוכחו כמסייעות להגנה על הישובים. כך הציבור זוכה לשמור על כדור הארץ ולתרום לביטחון תושבי הדרום".

לנטיעת עצים במסגרת הפרויקט

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: