לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

מחנכי העולם מגיעים לישראל

לפני תחילת שנת הלימודים תש"פ: משלחת בת 200 אנשי חינוך מרחבי העולם ממדינות כמו קנדה, צרפת, אנגליה, שווייץ ורחבי ארצות הברית נחתה בישראל השבוע לטובת השתתפות בכנס החינוך העולמי שארגנה קרן קיימת לישראל. במסגרת הביקור מסיירת המשלחת גם בדרום, ביישובי העוטף ובבאר שבע (צילום: יואב לין, ארכיון הצילומים של קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במסגרת הכנס עוברים המחנכים סדנאות ודנים בסוגיות אקטואליות מעולם החינוך. "משלחות המורים לישראל נועדו לחזק את הזיקה של המורים לישראל ולמורשת של העם היהודי. זהו כלי נוסף במאבק החשוב באנטישמיות", מסביר דניאל עטר יו"ר קק"ל .

משלחת הכוללת כמאתיים אנשי חינוך, מנהלים ומחנכים מארה"ב, שוויץ, צרפת, צפון אפריקה, קנדה ואנגליה, הפועלים במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, ומייצגים מעל חמישים בתי ספר ברחבי העולם, נחתה השבוע בישראל על מנת לקחת חלק במסגרת כנס החינוך העולמי של קק"ל שיימשך למשך שבוע ימים לטובת דיונים, סדנאות ומפגשים בנושא סוגיות חינוכיות אקטואליות. 

במהלך הכנס המחנכים, ביניהם יהודים ולא יהודים, שעובדים במהלך השנה עם נציגי חטיבת החינוך של קק"ל ברחבי העולם, מסיירים באתרי מורשת והיסטוריה של העם היהודי כמו מוזיאון יד ושם, גבעת התחמושת והעיר העתיקה, לצד אתרי קק"ל ברחבי המדינה, כמו נחל השופט שבפארק רמת מנשה, פארק אגמון קק"ל אגמון החולה, פארק נחל באר שבע ועוד. 

כמו כן, דנים המשתתפים בתהליכים ובדילמות מתחום החינוך שעולים ברחבי העולם. במפגש הבינלאומי משתלמים העמיתים בשלל תחומים, והתכנים שיוקנו להם יהוו קרקע לעשייה לקראת שנת הלימודים הבאה ויציבו בפניהם אתגרים חינוכיים חדשים. לצד הדיונים והסיורים, המשתתפים מקבלים כלים והעשרה בתחומי החינוך דרך סדנאות, הרצאות והפעלות. הכינוס מהווה במה לחשיפת העשייה הציונית של קק"ל ושל מדינת ישראל לאורך השנים, כמו גם למגמות חדשניות, יזמות, השקעה בפרויקטים חדשים, בהון האנושי ובפיתוח. 

לדברי המורה להיסטוריה מקנדה ונשיאת פדרציית המורים בבתי הספר העבריים בטורונטו אביבה פולונסקי, "אנחנו מלמדים את התלמידים שלנו על ישראל, לכן חשוב שהמורים יבינו בצורה מוחשית המורכבות החיים כאן. סמינר כזה יכול לעורר השראה ולחזק את הקשר לישראל". 

יו"ר קק"ל, דניאל עטר: "משלחות המורים נועדו לחזק את הזיקה שלהם לישראל ולמורשת העם היהודי. זהו כלי נוסף במאבק החשוב באנטישמיות. המשלחות מאפשרות הכרות מעמיקה ואינטימית עם היהדות וההיסטוריה של העם היהודי. בעתיד יהיו עוד משלחות רבות נוספות שיזכו להכיר את הציונות מקרוב במסע מרתק ומלהיב ברחבי הארץ ובזכות הביקורים האלו יוכלו להעביר לתלמידים את הרוח הישראלית והיהודית בצורה הטובה ביותר או כפי שהם סיכמו זאת, 'להיות שגרירי קק"ל בארצם'".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: