לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

מזהמים ונתפסים: המשטרה הירוקה תפסה ארבעה משליכי פסולת בניין ופסולת מעורבת באזור הדרום

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ביצעה אכיפה בשיתוף היחידה למניעת שריפות של רשות הטבע והגנים ויחידת ימ"ר משמר הגבול מול ארבעה משליכי פסולת בניין ופסולת מעורבת באזור הדרום. השרה להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך לעמוד על המשמר ולפעול ביד קשה ובנחישות כנגד כל מי שפועל תוך גרימת מפגעים סביבתיים ובניגוד לחוק. לא נאפשר לגורמים עבריינים להשליך פסולת בשטחים הפתוחים ולסכן את הציבור ואת הסביבה" (צילום: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה והיחידה למניעת שריפות, רשות הטבע והגנים)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בפעילות אכיפה משותפת של צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה; היחידה למניעת שריפות של רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה; ויחידת ימ"ר משמר הגבול, נתפסו עבריינים שהשליכו פסולת בשטחים חקלאיים.

באחד המקרים נתפס בעל משאית שהשליך פסולת בניין בשטחים חקלאיים במועצה האזורית שדות נגב מספר פעמים. בעל המשאית נחקר באזהרה, ונפתח כנגדו תיק חקירה. במקביל, נמסר לו צו ניקוי (צו לשמירת הניקיון), והמשאית והנגרר נלקחו והועברו לחניון ייעודי מטעם המשטרה הירוקה.

במקרה נוסף תפסו הכוחות משליך פסולת מעורבת ממשאית, פסולת שאף הוטמנה לאחר מכן באתר פסולת פיראטי, בשטח פתוח במועצה. הנהג עוכב לחקירה, נחקר באזהרה והמשאית הועברה לחניון מטעם המשטרה הירוקה. תיק חקירה נפתח כנגד כל המעורבים בפרשה.

כמו כן, לאחר פעילות אכיפה יזומה ומתמשכת של צוות דרום במשטרה הירוקה, יחד עם ימ"ר משמר הגבול, תועדו השלכות פסולת ממשאיות והטמנת הפסולת בשטח חקלאי פתוח, ליד קיבוץ כרמיה. המשטרה הירוקה עכבה את נהג המשאית לחקירה, והוא נחקר באזהרה. בנוסף, מסרה המשטרה הירוקה צו ניקוי ופתחה נגד החשוד תיק חקירה, תוך העברת המשאית לחניון ייעודי.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך להילחם בתופעות הסביבתיות יחד עם שותפיו, לשם הגנה על הציבור והסביבה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: