לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

החורשה שנשרפה בדרום תהפוך מוקד עלייה לרגל של עולים

במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, ובשיתוף פעולה עם קרן קיימת לישראל, נחנכה ביער רוחמה "חורשת עולים" - פרויקט לחיזוק הקשר והזיקה לישראל (צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ההסתדרות הציונית העולמית וקרן קימת לישראל מציגים: "חורשת עולים בעברית". במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, חנכה ראש המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני, בשיתוף פעולה עם קרן קימת לישראל - חורשת עולים בעברית - פרויקט לחיזוק הקשר והזיקה לישראל בקרב בוגרים ותלמידים של אולפני עברית ברחבי התבל של המחלקה.

המחלקה לעידוד עלייה בשיתוף קרן קימת לישראל תציע לכל התלמידים והבוגרים של האולפנים לנטוע עץ בישראל - ביער רוחמה בדרום הארץ, בחורשה ייעודית ושמה "עולים בעברית" ולקבל תעודה על כך וכן הזמנה לבקר בחורשה, ובמקומות נוספים בישראל. החורשה נשרפה כליל בעקבות טרור הבלונים בדרום, ובזכות היוזמה תהפוך למקום ירוק, פורה, ומוקד תיירות, לעולים ותיירים.

המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית מקיימת פעילויות רבות ומגוונות בקרב יהודי התבל במטרה לעודד אותם לעלות לישראל. בין הפעילויות: מרכזי הכנה לעלייה (אולפנים) באנגליה, צרפת, בלגיה, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, אורוגוואי, ארצות הברית וקנדה, וזאת במסגרת פרויקט לאומי לעידוד עלייה "אופק ישראלי". מדי שנה נפתחות כ-250 כיתות חדשות ובהן לומדים יותר מ-3000 תלמידים. ב-3 שנים האחרונות נפתחו יותר מ-750 כיתות עם כ-10,000 תלמידים, רוב התלמידים והבוגרים מחפשים דרכים לחיזוק הקשר שלהם לישראל ושוקלים עלייתם ארצה בהווה או בעתיד.

ראש המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, מרינה רוזנברג קוריטני: "מטרת הפרויקט להגביר את זיקתם של התלמידים והבוגרים של אולפני המחלקה לישראל, לבנות "גשר" נוסף בינם לבין מולדת האבות, וליצור נקודות יחס נוספות בישראל. כל אלו יגבירו את הסיכוי שלהם לעלייה לישראל. בנוסף, התמקדות הפרויקט באזור דרום הארץ תחבר את לומדי העברית אל האקטואליה הישראלית ותעניק להם תחושה של שותפות אמת עם העם היושב בציון.

יגאל יאסינוב מנהל מחלקת אירואסיה בקק"ל: "אנו שמחים שתלמידי אולפני עברית בכל העולם יהיו שותפים של קרן קימת לישראל  בשיקום יערות הנגב שנפגעו מהשרפות בקיץ האחרון ובמלאכת פיתוח הנגב וירגישו את עצמם כחלק מההוויה הישראלית. אנו מקווים שאולי בעת עלייתם לארץ הם יחליטו להתיישב בנגב ויהיו שותפים של קק"ל בפעילותו לפיתוח הנגב והגשמת חזון בן גוריון".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: