לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

בסביבה טובה: השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל נפגשה עם ראשי הרשויות במחוז הדרום

במפגש שהתקיים ביום חמישי שעבר השתתפו ראשי רשויות במחוז הדרום, ביניהם ראש מועצת חוף אשקלון. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "אני מודה לראשי הרשויות על הקשר הטוב והדרך המשותפת. שיתופי הפעולה בין המשרד להגנת הסביבה לראשי הרשויות במחוז הדרום חשובים לטובת האזרחים והסביבה. נמשיך לצעוד יחד ולהוביל מיזמים נוספים שישפרו את איכות החיים של התושבים" (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

השרה גילה גמליאל הובילה מפגש מקצועי, במסגרתו הציגה בפני ראשי הרשויות במחוז הדרום את החזון בתחומי הגנת הסביבה באזור הדרום. במסגרת המפגש, ראשי הרשויות קיבלו מידע מהצוות המקצועי של המשרד והציגו את צרכיהם. השרה גילה גמליאל הסבירה כי רק שיתוף פעולה הדוק יוכל להביא לתוצרים טובים ולשירות טוב בעבור האזרחים והתושבים.

השרה חשפה את גולת הכותרת של שיתוף הפעולה עם איחוד האמירויות בתחום הגנת הסביבה: ה- DeserTech – מרכז חדשנות בינלאומי לשינוי אקלים בסביבה מדברית, שעל-פי ההצעה אמור לקום ברובע החדשנות בבאר שבע. השרה הציגה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו את האפשרות כי איחוד האמירויות ישולבו בהקמת המרכז. הרעיון הוא שהמרכז יהווה נקודת מפגש למדיניות, לתעשייה ולמחקר בנושאי המדבר ושינוי אקלים.

לצורך הקמת מרכזים בבאר שבע ובאיחוד האמירויות יידרש תקציב ממשלות ישראל והאמירויות. הרקע למהלך הוא העיסוק הגובר של מדינות וארגונים בינלאומיים בתופעות האקלים, המדבור והבצורת, המחייבים איתור ופיתוח פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם תופעות אלו.

השרה גמליאל כתבה למקבילה באיחוד האמירויות, ד"ר עבדאללה בן מוחמד בלחייף אל־נועיימי: "איחוד האמירויות וישראל חולקות סדרי עדיפויות ואתגרים דומים ורבים במאמץ להבטיח סביבה חזקה ובריאה. לכן זה אך טבעי שנשלב את יכולותינו בפיתוח וביישום של פתרונות לאתגרים סביבתיים ואקלימיים אלה".

המיזם אמור לקום תוך שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה לעיריית באר שבע, אוניברסיטת בן־גוריון, בית חולים סורוקה, קרן מיראז', קק"ל והמועצה הלאומית לכלכלה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: