לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

אירועי "שישי קק"לי לוקאלי" בפריפריה הסתיימו בהצלחה

קק"ל קיימה לאחרונה סדרת אירועי אקטואליה לקהל הרחב בכניסה חופשית בערים שונות בפריפריה בהשתתפות אישי ציבור ותקשורת, שזכתה להתעניינות ולחשיפה רבה. סדרת האירועים התקיימה במסגרת פעילות קק"ל לחיזוק הפריפריה ולהעמקת הקשר של הארגון עם הציבור הרחב (צילום: מיכאל חורי, ארכיון הצילומים של קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במסגרת האירועים התקיימו ראיונות אקטואליים עם דמויות מרכזיות בציבוריות הישראלית, בליווי הופעת אמנים אורחים ושיחה עם נציג קק"ל באזור, וניתנה לציבור הזדמנות להכיר את פועלה של קק"ל.   לדברי יו"ר קק"ל דניאל עטר, "האירועים חיזקו  את המודעות והמעורבות של התושבים בחיי המדינה ואת זיקתם לקק"ל".

סדרת האירועים התקיימה במסגרת פעילות קק"ל לחיזוק הפריפריה ולהעמקת הקשר של הארגון עם הציבור הרחב. האירועים התקיימו בימי שישי בערים שונות ברחבי הארץ. אירוע הפתיחה התקיים ב-24 במאי 2019 במשכן לאמנויות הבמה בנתיבות בהנחיית העיתונאי יובל קרני ובהשתתפות יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, חבר הכנסת עמיר פרץ (העבודה) וחבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד).  ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר פתח את האירוע וסיפר על נתיבות ועל הקשר שלה עם קק"ל, ונציגת קק"ל נילי שטרן ביבר סיפרה על פעילות קק״ל באזור. 

ב-14 ביוני 2019 התקיים האירוע השני בסדרה באולם התרבות במבועים שבמועצה האזורית מרחבים. את האירוע הנחה כתב חדשות 12 בדרום איש התקשורת תמיר סטיינמן, שראיין את חבר הכננסת אלון שוסטר ממפלגת כחול-לבן ואת חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס על הבחירות הקרבות, על עמדות מפלגותיהם באשר ליישובי הדרום ועל נושאים הרלוונטיים לתושבי האזור. מנהל אזור נגב מערבי בקק"ל דני בן דוד שוחח עם סטיינמן על פעולותיה של קק"ל באזור ואת האירוע סיים מיקי גבע במופע סטנדאפ מלא בצחוק. הכניסה לאירוע ללא תשלום.

האירוע השלישי בסדרה התקיים ב-28 ביוני 2019 במרכז המוסיקה  במגדל העמק, בהנחיית איש התקשורת והעיתונאי רון קופמן. במפגש התארח חבר הכנסת אופיר סופר ממפלגת איחוד הימין, שסיפר על ההכנות לבחירות במחנה הימין ועל האפשרויות לריצה משותפת עם מפלגות נוספות, וחבר הכנסת בועז טופורובסקי מכחול-לבן, שדיבר על השתלבותה של מפלגתו יש עתיד בכחול-לבן ועל ההכנות של המפלגה המאוחדת להתמודדות לכנסת בפעם השנייה בתולדותיה.  פתח את האירוע ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה ואחריו סיפר מנהל מדור חינוך במרחב צפון של קק"ל דני פדידה על פעולותיה של קק"ל לטובת חיזוק האזור. את האירוע חתמה הופעה של הזמר 
ויוצא המירוץ למיליון רגב הוד.

את סדרת אירועי "שיישי קק"לי לוקאלי" חתם האירוע שהתקיים במועצה האזורית עמק המעיינות ב-12 ביולי 2019  בהנחיית עיתונאי חדשות רשת 13, עקיבא נוביק שראיין בראיונות של "אחד על אחד" את חבר הכנסת רם בן ברק ממפלגת כחול לבן, ראש המוסד לשעבר, שסיפר על התארגנות המפלגה החדשה לבחירות בפעם השניה בתוך זמן קצר ונשאל האם יש לה סיכוי לכבוש את השלטון ועל המחלוקות בצמרת המפלגה. כמו כן  ראיין נוביק את חבר הכנסת אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו, שסיפר על הקרב הלוחמני של המפלגה בבחירות נגד המפלגות החרדיות ונשאל האם הוא רואה אפשרות ממשית להקמת ממשלת אחדות לאומית לאחר הבחירות. את האירוע פתח ראש המועצה יורם קרין ולאחר מכן מנהל אזור גליל תחתון בקק"ל גיל עצמון סיפר על עבודתו ועל פעילותה של קק"ל לחיזוק האזור. בחלקו האחרון של האירוע הופיעו צמד הזמרים יונינה.

בסדרה כולה עלו נושאים מרכזיים בציבוריות ובפוליטיקה הישראלית בתקופה רגישה שבין שתי מערכות בחירות גורליות.  כמו כן נחשפה לציבור פעילות קק"ל למען הסביבה והקהילה ברחבי הארץ.  

לדברי יו"ר קק"ל דניאל עטר, "אירועי שישי קק"לי לוקאלי הפכו למנהג קבוע בצפון ובדרום ואני שמח שגם התרומה הזו של קק"ל לחיזוק הפריפריה נושאת פירות. מעבר להיכרות המעמיקה עם קק"ל, זוכים התושבים המקומיים באירועים הללו לשמוע בצורה מעמיקה וקרובה יותר את נציגי המפלגות שמבקשים שוב את קולם בבחירות הקרובות.  זו תרומה נוספת של קק״ל לחברה בישראל בכלל ולקהילה בפריפריה בפרט. האירועים הביאו לחיזוק המודעות החברתית והמעורבות הציבורית של התושבים, צעירים ומבוגרים כאחד, בחיי המדינה.  קק"ל עושה רבות לחיזוק הפריפריה בתחומים רבים ומגוונים, בהם החינוך הבלתי פורמלי, איכות הסביבה וקיימות, פיתוח וחיזוק ההתיישבות ונושאים נוספים, וחשוב לנו שהציבור הרחב נחשף לפעילויות אלו וקיבל הזדמנות להכיר את קק"ל ואת פועלה למען המדינה". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: