לפרסום חייגו: 050-5788255

איכות הסביבה בהעוטף

איכות הסביבה

בסביבה טובה: השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל נפגשה עם ראשי הרשויות במחוז הדרום -  איכות הסביבה בהעוטף

בסביבה טובה: השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל נפגשה עם ראשי הרשויות במחוז הדרום

במפגש שהתקיים ביום חמישי שעבר השתתפו ראשי רשויות במחוז הדרום, ביניהם ראש מועצת חוף אשקלון. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "אני מודה לראשי הרשויות על הקשר הטוב והדרך המשותפת. שיתופי הפעולה בין המשרד להגנת הסביבה לראשי הרשויות במחוז הדרום חשובים לטובת האזרחים והסביבה. נמשיך לצעוד יחד ולהוביל מיזמים נוספים שישפרו את איכות החיים של התושבים" (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

מזהמים ונתפסים: המשטרה הירוקה תפסה ארבעה משליכי פסולת בניין ופסולת מעורבת באזור הדרום -  איכות הסביבה בהעוטף

מזהמים ונתפסים: המשטרה הירוקה תפסה ארבעה משליכי פסולת בניין ופסולת מעורבת באזור הדרום

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ביצעה אכיפה בשיתוף היחידה למניעת שריפות של רשות הטבע והגנים ויחידת ימ"ר משמר הגבול מול ארבעה משליכי פסולת בניין ופסולת מעורבת באזור הדרום. השרה להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך לעמוד על המשמר ולפעול ביד קשה ובנחישות כנגד כל מי שפועל תוך גרימת מפגעים סביבתיים ובניגוד לחוק. לא נאפשר לגורמים עבריינים להשליך פסולת בשטחים הפתוחים ולסכן את הציבור ואת הסביבה" (צילום: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה והיחידה למניעת שריפות, רשות הטבע והגנים)

מצילים את כדור הארץ בקליק -  איכות הסביבה בהעוטף

מצילים את כדור הארץ בקליק

לרגל ט"ו בשבט, יוצאת קרן קימת לישראל בפרויקט אקולוגי ייחודי שמזמין את הציבור הרחב לשמור על כדור הארץ דרך האינטרנט "הקלק וטע". מדובר באירוע הנטיעות הווירטואלי הגדול בישראל, כשהיעד הוא להגיע לנטיעת 100 אלף עצים. על כל עץ שינטע באתר, קק"ל תטע עץ נוסף. כל הנטיעות יתבצעו על-ידי יערני קק"ל כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה. יו"ר קק"ל: "כך הציבור זוכה גם לשמור על כדור הארץ וגם לתרום לביטחון תושבי הדרום" (צילום: טלילה ליבשיץ, קק"ל)

שדרות מתחדשת במרכזי מיחזור ומשטחי גזם -  איכות הסביבה בהעוטף

שדרות מתחדשת במרכזי מיחזור ומשטחי גזם

כחלק מהתהליך הרחב שהעיר שדרות עוברת בתחום איכות הסביבה, החלו העבודות בשכונות העיר להקמת משטחי פינוי גזם וגרוטאות מוסדרים במטרה לשמור על שדרות נקיה, יפה ומסודרת. בקרוב יותקנו כ-60 מרכזי מיחזור בכל העיר. "נמשיך לפעול בשיתוף התושבים ובסיוע משרדי הממשלה השונים למען העיר המיוחדת שלנו", אמר ראש העיר, אלון דוידי (צילום: עיריית שדרות ובאדיבות עיריית מודיעין-מכבים-רעות)

מהפכה ירוקה בשער הנגב -  איכות הסביבה בהעוטף

מהפכה ירוקה בשער הנגב

ילדי "המועצה הירוקה" של המועצה האזורית שער הנגב החליטו להעלות את המודעות לנזק שיוצר השימוש במוצרים חד-פעמיים, ומיד לאחר חג הסוכות הביאו מביתם כלים רב-פעמיים עבור הארוחות במהלך ימי הלימודים. ראש המועצה: "המועצה הירוקה מזמינה את כולם להתנסות, במטרה שבסוף תקופת ההתנסות תהפוך היוזמה לחלק בלתי נפרד מאורח החיים בביה"ס שלנו" (צילום: דוברות המועצה)

אירועי "שישי קק"לי לוקאלי" בפריפריה הסתיימו בהצלחה -  איכות הסביבה בהעוטף

אירועי "שישי קק"לי לוקאלי" בפריפריה הסתיימו בהצלחה

קק"ל קיימה לאחרונה סדרת אירועי אקטואליה לקהל הרחב בכניסה חופשית בערים שונות בפריפריה בהשתתפות אישי ציבור ותקשורת, שזכתה להתעניינות ולחשיפה רבה. סדרת האירועים התקיימה במסגרת פעילות קק"ל לחיזוק הפריפריה ולהעמקת הקשר של הארגון עם הציבור הרחב (צילום: מיכאל חורי, ארכיון הצילומים של קק"ל)

מחנכי העולם מגיעים לישראל -  איכות הסביבה בהעוטף

מחנכי העולם מגיעים לישראל

לפני תחילת שנת הלימודים תש"פ: משלחת בת 200 אנשי חינוך מרחבי העולם ממדינות כמו קנדה, צרפת, אנגליה, שווייץ ורחבי ארצות הברית נחתה בישראל השבוע לטובת השתתפות בכנס החינוך העולמי שארגנה קרן קיימת לישראל. במסגרת הביקור מסיירת המשלחת גם בדרום, ביישובי העוטף ובבאר שבע (צילום: יואב לין, ארכיון הצילומים של קק"ל)

צרכני אנרגיה באזור הדרום ורוצים לחסוך כסף? הממשלה מקצה מיליוני ש"ח למימון פרויקטים שחוסכים בחשמל -  איכות הסביבה בהעוטף

צרכני אנרגיה באזור הדרום ורוצים לחסוך כסף? הממשלה מקצה מיליוני ש"ח למימון פרויקטים שחוסכים בחשמל

משרד האנרגיה יעניק כ-8.5 מיליון שקלים לרשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ, לביצוע פרויקטים להתייעלות באנרגיה. מהלך זה הוא חלק מהתכנית הרב שנתית לפיתוח הדרום, אשר מהווה חלק מהחלטת הממשלה במסגרתה הוקצו 50 מיליון ₪ להתייעלות באנרגיה ביישובי הדרום