לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

 כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון - חינוך בהעוטף

כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון

ילדי הגן והכיתות הנמוכות בבתי הספר חוזרים לשגרה בימים אלו. אמנם זוהי אינה השגרה המוכרת להם, אך בכל זאת הם נכנסים חזרה למסגרת שרובם התרחקו ממנה פיזית ומנטלית בחודשיים האחרונים. כיצד עלינו להכין אותם ולתווך להם את המעבר המשמעותי הזה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון (צילום: depositphotos)

החינוך החקלאי עושה קאמבק: רשת תיכוני אדם ואדמה של השומר החדש מתרחבת לניצנים בשיתוף עם כפר סילבר - חינוך בהעוטף

החינוך החקלאי עושה קאמבק: רשת תיכוני אדם ואדמה של השומר החדש מתרחבת לניצנים בשיתוף עם כפר סילבר

תכנית אדם ואדמה הוקמה ע"י השומר החדש לפני כ-5 שנים בחצבה שבערבה. התכנית התנהלה כפנימייה חקלאית שהוקמה מתוך צורך לסייע לחקלאים הנמצאים בתקופת משבר. כעת מתרחבת הרשת לאזור הנגב בשיתוף פעולה עם כפר הנוער החקלאי סילבר. מדובר בתכנית המשלבת עבודה חקלאית לצד לימודים לבגרות מלאה ותוכן ערכי לתלמידי כיתות ט'-י"ב (צילום: השומר החדש)

משרד החינוך נערך לפתיחת הגנים ביום ראשון - חינוך בהעוטף

משרד החינוך נערך לפתיחת הגנים ביום ראשון

הגננות יפסיקו את הלמידה מרחוק כדי להגיע אל הגנים ולהיערך לפתיחתם. במתווה: 2 קבוצות, 3 ימים בשבוע. מנכ"ל משרד החינוך: "אנחנו נערכים לפתוח את הגנים, וכבר התחלנו בהכנות הנדרשות. מנהלות ומנהלי הגנים יקדישו את הימים הבאים להיערכות, ארגון הגן והכנתו לקראת קבלת פניהם של הילדים. אני רוצה להודות לצוותי החינוך שעושים יום יום מלאכת קודש בבתי הספר ובגנים" (צילום: יסודי חדש כפר סילבר חוף אשקלון, באדיבות משרד החינוך)

החל מאתמול: ניתן לחתום על הצהרת הבריאות היומית גם באופן דיגיטלי - חינוך בהעוטף

החל מאתמול: ניתן לחתום על הצהרת הבריאות היומית גם באופן דיגיטלי

החל מאתמול, הורים ועובדי הוראה יוכלו לחתום על הצהרת בריאות יומית דיגיטלית גם במערכת מקוונת ולא רק על טופס ידני באמצעות אחת ממערכות הניהול של מוסדות החינוך. הצהרת הבריאות היומית היא חלק מצו הבריאות המהווה התחייבות מצד ההורה כי הילדה או הילד שלהם עומדים בתנאי הבריאות הנדרשים, לפיהם הם מדדו להם חום שאינו עולה על 38 מעלות, אין להם קשיי נשימה ושיעול והם לא נחשפו ב- 14 הימים האחרונים לחולה מאומת. תנאים אלה חלים גם על עובדי ההוראה

משרד החינוך: עוד צעד בחזרה לשגרה ללימודים - חינוך בהעוטף

משרד החינוך: עוד צעד בחזרה לשגרה ללימודים

מערך ההסעות למוסדות החינוך יחזור לפעול מהיום ובאופן הדרגתי. ההסעות תפעלנה בכפוף לכללי משרד הבריאות. שר החינוך, רפי פרץ: "אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי על מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית", מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "אנחנו נחושים להמשיך ולהניע את מערכת החינוך כולה לקראת שגרה" (צילום: באדיבות משרד החינוך)

12 רשויות בדרום פתחו אמש את מוסדות החינוך - חינוך בהעוטף

12 רשויות בדרום פתחו אמש את מוסדות החינוך

94 בתי ספר, ב- 12 רשויות יהודיות בדרום (מתוך 31), פתחו אמש את שעריהם לתלמידים בכיתות א'-ג'. בתי הספר קיבלו את התלמידים כשהם ערוכים במסכות ואמצעי היגיינה וניקיון ובקבלת פנים חגיגית. היקף הנוכחות במחוז הדרום ביום הראשון לחזרה עומד על כ-40% מהתלמידים (צילום: בי"ס חופים, חוף אשקלון - באדיבות משרד החינוך)

שער הנגב בקליפ "שלום לך ארץ נהדרת" - חינוך בהעוטף

שער הנגב בקליפ "שלום לך ארץ נהדרת"

לרגל חגיגות יום העצמאות, צולם ושודר בכאן 11 קליפ בשיתוף יהורם גאון ותנועות הנוער. חניכי שער הנגב בנוער העובד והלומד נבחרו להשתתף בקליפ ולייצג את התנועה ואת המועצה. הקליפ צולם בקיבוץ ארז, שודר מיד לאחר טקס המשואות ה- 72 לישראל ופתח את החלק האמנותי של התשדיר

חברי הסגל האקדמי במכללה האקדמית ספיר זכו במענקי מחקר מטעם משרד המדע והטכנולוגיה - חינוך בהעוטף

חברי הסגל האקדמי במכללה האקדמית ספיר זכו במענקי מחקר מטעם משרד המדע והטכנולוגיה

חברי וחברות הסגל מהמכללה האקדמית ספיר זכו השבוע במענקי מחקר תחרותי בנושא הקורונה בנושא  מטעם משרד המדע והטכנולוגיה. מבית הספר לעבודה סוציאלית בספיר, קיבלו מענק על מחקרן: זקנים תחת אש בימי קורונה: מציאות טראומטית מצטברת. מהמחלקה לשיווק טכנולוגי בספיר, קיבלו מענק על מחקרם: לעבור את הקורונה – דרכי התמודדות של עסקים קטנים וזעירים קטנים בפריפריה הדרומית בזמן משבר, ישראל 2020

משרד החינוך  מפרסם את מתווה החזרה ללימודים של תלמידי כיתות א'-ג' - חינוך בהעוטף

משרד החינוך מפרסם את מתווה החזרה ללימודים של תלמידי כיתות א'-ג'

משרד החינוך פירסם השבוע את מתווה החזרה ללימודים של תלמידי כיתות א'-ג', לקראת יום ראשון הקרוב. המתווה נועד לאפשר למנהלי מוסדות החינוך להיערך לקראת החזרה, ולתת בידיהם מידע אודות ניהול סביבת בית הספר ואורחות בית הספר באופן מקצועי ומותאם

משרד החינוך: גני הילדים וכיתות א'-ג' חוזרים ללימודים ביום ראשון הקרוב - חינוך בהעוטף

משרד החינוך: גני הילדים וכיתות א'-ג' חוזרים ללימודים ביום ראשון הקרוב

וועדת השרים לענייני קורונה אישרה השבוע את מתווה משרד החינוך של לחזרתם של גני הילדים וכיתות א'-ג' ללימודים ביום ראשון הקרוב ה- 3.5. החזרה תעשה באופן הדרגתי, מבוקר ובמתכונת מצומצמת, ובהתאם להערכת המצב שתתקיים ביום שישי הקרוב ה- 1.5 יתר שכבות הגיל ימשיכו במתכונת של למידה מרחוק. שר החינוך, רפי פרץ: "מערכת החינוך ערוכה לחזרה מדורגת וזהירה". מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אנו ערוכים לפתוח את מוסדות החינוך"