לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מערכת החינוך חוגגת את יום איחוד ירושלים ומצדיעה לה לרגל 53 שנות איחודה - חינוך בהעוטף

מערכת החינוך חוגגת את יום איחוד ירושלים ומצדיעה לה לרגל 53 שנות איחודה

שר החינוך (האלוף במיל'), יואב גלנט ישתתף בטקס מרכזי לכבוד איחוד העיר. 2.3 מיליון תלמידים יחגגו את היום, אשר מתקיים בסימן "ערבות הדדית – כעיר שחוברה לה יחדיו" (צילום: יסודי חדש כפר סילבר חוף אשקלון, באדיבות משרד החינוך)

הקומונרים של שער הנגב בנוער העובד והלומד מתנדבים במשימות חיוניות - חינוך בהעוטף

הקומונרים של שער הנגב בנוער העובד והלומד מתנדבים במשימות חיוניות

עם תחילת החזרה לשגרה, בעקבות טלפון שהתקבל מהנהגת המועצה לבקשת עזרה להפעלת שמרטפיה לילדי עובדות ההוראה, תוך מספר דקות הקומונרים של הנוער העובד והלומד נרתמו. הקומונרים הגיעו במשך השבועיים האחרונים לסייע יום יום בבית ספר אלונים שבמועצה אזורית שער הנגב ובבתי הילדים בקיבוצי המועצה. נוסף על השמרטפיה, השתלבו הקומונרים בכיתות הלימוד בבית הספר היסודי. בצהריים עם סיום יום הלימודים, הגיעו לקיבוצים לעזור בהדרכת ילדי א'-ג' שהתחילו לחזור לשגרה והודרכו בקבוצות קטנות. בסוף כל יום חזרו לקיבוץ דורות לאורחן הקיבוץ וזכו לאירוח מקסים

 כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון - חינוך בהעוטף

כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון

ילדי הגן והכיתות הנמוכות בבתי הספר חוזרים לשגרה בימים אלו. אמנם זוהי אינה השגרה המוכרת להם, אך בכל זאת הם נכנסים חזרה למסגרת שרובם התרחקו ממנה פיזית ומנטלית בחודשיים האחרונים. כיצד עלינו להכין אותם ולתווך להם את המעבר המשמעותי הזה? כתבה מאת אורלי פטל אהרון (צילום: depositphotos)

החינוך החקלאי עושה קאמבק: רשת תיכוני אדם ואדמה של השומר החדש מתרחבת לניצנים בשיתוף עם כפר סילבר - חינוך בהעוטף

החינוך החקלאי עושה קאמבק: רשת תיכוני אדם ואדמה של השומר החדש מתרחבת לניצנים בשיתוף עם כפר סילבר

תכנית אדם ואדמה הוקמה ע"י השומר החדש לפני כ-5 שנים בחצבה שבערבה. התכנית התנהלה כפנימייה חקלאית שהוקמה מתוך צורך לסייע לחקלאים הנמצאים בתקופת משבר. כעת מתרחבת הרשת לאזור הנגב בשיתוף פעולה עם כפר הנוער החקלאי סילבר. מדובר בתכנית המשלבת עבודה חקלאית לצד לימודים לבגרות מלאה ותוכן ערכי לתלמידי כיתות ט'-י"ב (צילום: השומר החדש)

משרד החינוך נערך לפתיחת הגנים ביום ראשון - חינוך בהעוטף

משרד החינוך נערך לפתיחת הגנים ביום ראשון

הגננות יפסיקו את הלמידה מרחוק כדי להגיע אל הגנים ולהיערך לפתיחתם. במתווה: 2 קבוצות, 3 ימים בשבוע. מנכ"ל משרד החינוך: "אנחנו נערכים לפתוח את הגנים, וכבר התחלנו בהכנות הנדרשות. מנהלות ומנהלי הגנים יקדישו את הימים הבאים להיערכות, ארגון הגן והכנתו לקראת קבלת פניהם של הילדים. אני רוצה להודות לצוותי החינוך שעושים יום יום מלאכת קודש בבתי הספר ובגנים" (צילום: יסודי חדש כפר סילבר חוף אשקלון, באדיבות משרד החינוך)

החל מאתמול: ניתן לחתום על הצהרת הבריאות היומית גם באופן דיגיטלי - חינוך בהעוטף

החל מאתמול: ניתן לחתום על הצהרת הבריאות היומית גם באופן דיגיטלי

החל מאתמול, הורים ועובדי הוראה יוכלו לחתום על הצהרת בריאות יומית דיגיטלית גם במערכת מקוונת ולא רק על טופס ידני באמצעות אחת ממערכות הניהול של מוסדות החינוך. הצהרת הבריאות היומית היא חלק מצו הבריאות המהווה התחייבות מצד ההורה כי הילדה או הילד שלהם עומדים בתנאי הבריאות הנדרשים, לפיהם הם מדדו להם חום שאינו עולה על 38 מעלות, אין להם קשיי נשימה ושיעול והם לא נחשפו ב- 14 הימים האחרונים לחולה מאומת. תנאים אלה חלים גם על עובדי ההוראה

משרד החינוך: עוד צעד בחזרה לשגרה ללימודים - חינוך בהעוטף

משרד החינוך: עוד צעד בחזרה לשגרה ללימודים

מערך ההסעות למוסדות החינוך יחזור לפעול מהיום ובאופן הדרגתי. ההסעות תפעלנה בכפוף לכללי משרד הבריאות. שר החינוך, רפי פרץ: "אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי על מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית", מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "אנחנו נחושים להמשיך ולהניע את מערכת החינוך כולה לקראת שגרה" (צילום: באדיבות משרד החינוך)

12 רשויות בדרום פתחו אמש את מוסדות החינוך - חינוך בהעוטף

12 רשויות בדרום פתחו אמש את מוסדות החינוך

94 בתי ספר, ב- 12 רשויות יהודיות בדרום (מתוך 31), פתחו אמש את שעריהם לתלמידים בכיתות א'-ג'. בתי הספר קיבלו את התלמידים כשהם ערוכים במסכות ואמצעי היגיינה וניקיון ובקבלת פנים חגיגית. היקף הנוכחות במחוז הדרום ביום הראשון לחזרה עומד על כ-40% מהתלמידים (צילום: בי"ס חופים, חוף אשקלון - באדיבות משרד החינוך)

שער הנגב בקליפ "שלום לך ארץ נהדרת" - חינוך בהעוטף

שער הנגב בקליפ "שלום לך ארץ נהדרת"

לרגל חגיגות יום העצמאות, צולם ושודר בכאן 11 קליפ בשיתוף יהורם גאון ותנועות הנוער. חניכי שער הנגב בנוער העובד והלומד נבחרו להשתתף בקליפ ולייצג את התנועה ואת המועצה. הקליפ צולם בקיבוץ ארז, שודר מיד לאחר טקס המשואות ה- 72 לישראל ופתח את החלק האמנותי של התשדיר