לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

4 מיליון ₪ מלגות לסטודנטים בשדרות

עיריית שדרות, מפעל הפיס ומגבית קנדה חילקו בשבוע שעבר מלגות למאות מהסטודנטים בעיר. בסך הכל ארבעה מיליון שקלים חולקו השנה על ידי קרן המלגות העירונית לסטודנטים בני העיר שדרות. ראש העיר, אלון דוידי, לסטודנטים: "העבודה שלי היא לגייס כספים, אתם תשפיעו על החברים והמשפחה לצאת ללמוד" (צילום: גולן סבג)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בטקס חגיגי שהתקיים בסוף השבוע שעבר, סיכמו במרכז הצעירים ובעיריית שדרות את שנת המלגות תשע"ט. הערב המרגש נפתח ביריד מלגות לשנת הלימודים תש"ף, בו התרשמו סטודנטים בהווה ובעתיד מהמסגרות השונות המציעות מלגות תמורת מעורבות חברתית. לאחר מכן, באולם הסינמטק, השתתפו המלגאים לשנת תשע"ט בטקס סיום שנה, בו בורכו על ידי ראש העיר והשותפים לעשייה, וכן קיבלו את פעימת המלגה האחרונה לשנה זו.

כאמור, בשנת תשע"ט, חולקו למעלה מ-4 מיליון שקלים במלגות שונות, רובן תמורת שעות מעורבות חברתית ותרומה לקהילה של הסטודנטים. סך הכל זכתה העיר ב-57,000 שעות מעורבות חברתית, וכעשירית מתושבי העיר קיבלו מלגה. בשנה הבאה, צפוי סכום המלגות לעמוד על 6 מיליון שקלים, תמורת 80,000 שעות מעורבות חברתית.

דניאל מרדכי, רכזת קרן המלגות במרכז הצעירים, פתחה את הטקס והדגישה כמה מרגש לגלות איך בכל שנה הולכת וגדלה כמות המלגאים והסטודנטים בעיר, שקרן המלגות מהווה עבורם דחיפה כלכלית. כמו כן הודתה לשותפים ולתורמים, שבסיועם מצליחה עיריית שדרות לחלק מלגות בשווי מיליוני שקלים בשנה. וויליאם קליינבאום,

מנכ"ל מגבית קנדה שנכח בטקס, בירך את הסטודנטים, ואמר כי נפלה בחלקו הזכות להיות בשדרות בטקס כמו זה, שבו חוגגים בני העיר את לקיחת האחריות שלהם בתחילת שנת הלימודים, להתנדבות במסגרות שונות תמורת מלגה. כמו כן, ציין כי מגבית קנדה רואה בהשכלה מפתח להגשמה, מימוש הזדמנויות ומוביליות חברתית, כשהסטודנטים הם הכוח המהותי של שינוי חברתי משמעותי. בסיום דבריו בירך את הנוכחים והודה לסטודנטים "בשם הקהילה היהודית, מגבית קנדה ומר אריה לוי, אנו מרגישים שותפות גדולה עם תושבי שדרות, תודה לכם המלגאים על שנה חמישית למיזם החשוב הזה"

ראש העיר, אלון דוידי, שנאלץ כמה דקות לפני הטקס לספק הודעות לתקשורת על אזעקת צבע אדום שנשמעה בעיר דקות ספורות קודם לכן, הגיע בריצה לטקס וביקש להעניק בעצמו את המלגה למספר מלגאים שסיפרו לו באופן אישי על לימודיהם ועיסוקם. בין מקבלי המלגה מידי ראש העיר, היו הזמרת חגית יאסו שמתחילה שנה רביעית בלימודי מוזיקה, והמורה סופי מבית הספר הדר, שהוכתרה לסטודנטית הכי מבוגרת באולם ולומדת לתואר שני.

דוידי הסביר את חשיבות ההשכלה הגבוהה בעיניו: "לפני שש שנים הבטחתי לכולכם, שאעשה כל דבר עם הצוות והמועצה, ושנקבע מסורת של השקעה בחינוך...", הוא אף פנה לסטודנטים ואמר "תדחפו את הצעירים מכם להצליח, תזכרו- אתם הצלחתם, אתם דור שני ושלישי, ההורים שלכם ושלי לא יכלו לקבל השכלה כי לא היה מי שיאמין בהם. אתם המודל, וזה תלוי בכם. העבודה שלי לגייס כספים, ואתם תשפיעו על החברים והמשפחה". בסיום דבריו בירך ראש העיר "שנה של שקט, שנה של בטחון, ושנה של הצלחה שלכם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: