לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

10 מיליון שקלים לתגבור רגשי ולימודי לילדי שדרות ועוטף עזה

לאחר מאמצים רבים של ראש עיריית שדרות אלון דוידי מול משרדי הממשלה, התבשר דוידי על תוספת מיוחדת בסך של 10 מיליון ש"ח למערכת החינוך בעיר ובמועצות בעוטף עזה. דוידי: "מדובר בחיזוק משמעותי להרחבת הפעילות החינוכית ולתחום הטיפול הרגשי שתיתן מענה לילדי שדרות ועוטף עזה" (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בתום מרתון דיונים ומאבקים מתמשכים של ראש העיר אלון דוידי, וסגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, הודיעו השבוע משרדי ראש הממשלה, האוצר והחינוך כי יקצו 10 מיליון שקלים לטובת מערכת החינוך בשדרות ובעוטף עזה.

פרטי התכנית יגובשו על ידי צוות מקצועי של וועדת היגוי משותפת לעירייה ולמשרדי האוצר, החינוך ורוה"מ בראשות מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. כבר נקבע כי התקציב יוקצה לטובת תיגבור רגשי, טיפולי ולימודי לילדי שדרות והעוטף וזאת כמובן בשל המציאות הביטחונית המורכבת בשנה וחצי האחרונות.

ההחלטה באה בהמשך לפגישתם של דוידי וקלימי עם רם זהבי, מנהל מחוז הדרום, והצוות המקצועי במשרד החינוך, בה הם ביקשו תוכנית כוללת, שתיתן מענה בתחום החינוך, בתיגבורים בלימודים וכן בטיפולים רגשיים וטיפוליים לשדרות ועוטף עזה. בהמשך, התקיימה פגישה נוספת, עם שר החינוך, הרב רפי פרץ ומנכ"ל משרדו, שמואל אבואב. דוידי ביקש מהשניים לאמץ את בקשתו לאשר את התוכנית בסך חמישה מיליון ש"ח, בעוד הוא לוחץ על משרדי האוצר ורוה"מ לאשר חמישה מיליון נוספים.

השבוע, כאמור, התבשר ראש העיר, כי הבקשה אושרה ומשרדי החינוך, האוצר ורוה"מ יתקצבו את התוכנית בסך של עשרה מיליון שקל.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "בעבודה קשה שהתחלנו עוד מלפני כמה חודשים, מול משרד החינוך, ובהמשך מול משרדי האוצר ורוה"מ, אכן רואים את פירות העמל הרב. אני מודה לסגני אלעד קלימי, על המאמץ המרובה שהשקיע בנושא. התוספת הזו, הינה השקעה ישירה באיכות חייהם של תושבי העיר והיא מביאה איתה ארגז כלים לשדרוג וטיפוח מערך ההוראה והלמידה, כחלק מראייה ארוכת טווח של חיזוק וצמיחת דור העתיד של העיר שדרות".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "המדיניות הברורה שמוביל ראש העיר, אלון דוידי, בתחום החינוך כמו בשאר התחומים העירוניים, מובילה אותנו להיות תמיד בחשיבה מחוץ לקופסה ולנסות בכל דרך לגייס משאבים ואמצעים לטובת תלמידי העיר. כשמשקיעים בחינוך, רואים תוצאות, שבעבורן היה שווה כל המאמץ מול משרדי הממשלה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: