לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

"שקמה": מגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית השתתפה ביום שיא ארצי בתערוכת צילומי העיתונות העולמית

מגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית באנגלית מבית הספר "שקמה" שבמועצה האזורית חוף אשקלון השתתפה ביום שיא ארצי של המגמה בתערוכת צילומי העיתונות העולמית במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. מטרות הביקור בתערוכה היו לפתח רגישות בין-תרבותית דרך "מפגש" עם תרבויות שונות ומגוון סיפורים המשתקפים בתמונות, לחוות את העוצמה של תמונות ודימויים כצורת תקשורת ולהתנסות בהדרכה והסברה על תמונה בתערוכה (צילום: באדיבות בית הספר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית באנגלית מבית הספר "שקמה" שבמועצה האזורית חוף אשקלון השתתפה ביום שיא ארצי של המגמה בתערוכת צילומי העיתונות העולמית במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. מטרות הביקור בתערוכה היו לפתח רגישות בין-תרבותית דרך "מפגש" עם תרבויות שונות ומגוון סיפורים המשתקפים בתמונות, לחוות את העוצמה של תמונות ודימויים כצורת תקשורת, לפגוש תלמידות/ים ממגמות דיפלומטיה מכל הארץ ולהתנסות בהדרכה והסברה על תמונה בתערוכה שנבחרה מראש. היום כולו התנהל באנגלית.

להלן רשמים וחוויות של תלמידי המגמה שהשתתפו בסיור - רן וולק, מסבירה: "היה מדהים להכיר תרבויות אחרות שקיימות בעולם. רובן תרבויות מרתקות. מאחורי כמעט כל תמונה קיים סיפור חיים או סיפור מסוג אחר מדהים על אדם או על משפחה או על ארץ מסוימת. הסיפורים האלו מעוררי השראה ומלמדים המון על העולם בו אנו חיים גם אם לא אנו היינו אלו שעברו את החוויות האלה." רוני אלטמן ציינה שהצילום שהרשים אותה במיוחד היה של ילדה מבוהלת ממרכז אמריקה שרואים את אמה נבדקת על ידי פקחי הגירה אמריקאים. בהקשר זה נועה דניאל שיתפה כי "למדתי מהתמונה הזו שלעיתים אנו נוטים לשכוח שכל אדם הוא אדם באשר הוא אדם. הלקח שלקחתי מהתמונה הוא לאהוב, להעריך ולכבד כל אדם בלא יחוס לתרבותו או למדינה בה נולד." שני בר לביא הסבירה את החשיבות בעיניה של צילומי עיתונות: "צילום חושף את מה שקורה בעולם באור אחר, שגם אלף מילים לא יכולות להעביר. הצילום גם מעורר תחושות יותר חזקות לעומת הטקסט הכתוב". שגב ליפשיץ הוסיף שעכשיו הוא מבין יותר על המקצוע של צילום עיתונאי ושזו נראית לו עבודה מעניינת. הקבוצה הסכימה שהיה כיף לפגוש תלמידות ותלמידים מבתי ספר אחרים שלומדים באותה מגמה, לשוחח ולשתף חוויות. עדי שני סיכמה ש" הסיור היה חוויתי ומרגש" ואנקדוטה לסיום של בן מנשה ש"חלק מאוד מיוחד עבורי היה למצא שם תמונה מהמושב שלי (נתיב העשרה), דבר שגרם לי להרגיש גאווה."

כתבה: איימי ליפמן, מורה במגמה. תודה לאיימי ולכל התלמידות והתלמידים, על ההשקעה והשיתוף.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: