לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

שער הנגב: השמיים הם לא הגבול

ביום רביעי הקרוב, הנוער של שער הנגב יעשה היסטוריה כשטכנולוגיית ננו לווין, שבנו בשנתיים האחרונות בתיכון, תשוגר לחלל מהודו. הננו לווין - דוכיפת 3, נועד לעבד מידע בנוגע לאקלים ברחבי העולם, במטרה להצליח לשפר ולשדרג את החקלאות באזורי מדבר, למפות התיישבות עירונית ותרחישי מזג אויר. ראש המועצה: " זהו הישג ענק לנו כמועצה ולתלמידי שער הנגב בפרט. - אני גאה בכם על שאתם עושים היסטוריה ומגיעים לשיאים חדשים ומרשימים" (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ביום רביעי הקרוב, הנוער של שער הנגב יעשה היסטוריה כשטכנולוגיית ננו לווין, שבנו בשנתיים האחרונות בתיכון, תשוגר לחלל מהודו. הננו לווין - דוכיפת 3, נועד לעבד מידע בנוגע לאקלים ברחבי העולם, במטרה להצליח לשפר ולשדרג את החקלאות באזורי מדבר, למפות התיישבות עירונית ותרחישי מזג אויר.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה: "הנוער בפרויקט הלווין - קבוצה מאוד מרשימה של תלמידים מדהימים, הוביל את הכול- מהתכנון של הלוויין ועד להכנת הלוויין לשיגור. שלושה מהם - אביב לוי, מיטב אסולין ואלון אברמוביץ', אף יטוסו השבוע לקחת חלק בשיגור עצמו. זה פעם ראשונה שנעשה ניסיון לאסוף נתונים מסוג זה. זהו הישג ענק לנו כמועצה ולתלמידי שער הנגב בפרט. לפרויקט הנהדר הזה שותפים המרכז למדעים של עיריית הרצליה, סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה, משרד החינוך וקרן יק"א. תודה ענקית לאהרל'ה רוטשטיין, רם תמיר, רונן פנקר, יובל אלמלייח, שם גולסט, מנהל בית הספר יעקב חדד וכמובן לתלמידים המשתתפים - אני גאה בכם על שאתם עושים היסטוריה ומגיעים לשיאים חדשים ומרשימים. אגב, השיגור עצמו ישודר בלייב באודיטוריום של קרית החינוך. אני אהיה שם יחד עם התלמידים והמורים ואחזיק אצבעות לשיגור מוצלח".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: