לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

רשמי מסע: משלחת "שקמה" של המוסד והשומר הצעיר לוינה

בעיצומו של סבב הלחימה האחרון, יצאו 15 נערים ונערות מן המוסד החינוכי "שקמה" שבמועצה האזורית חוף אשקלון לווינה, במסגרת קשר בין קינים – יוזמה המתקיימת כבר כמה שנים (צילום: באדיבות בית הספר "שקמה")

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בעיצומו של סבב הלחימה האחרון, יצאו 15 נערים ונערות מן המוסד החינוכי "שקמה" שבמועצה האזורית חוף אשקלון לווינה, במסגרת קשר בין קינים – יוזמה המתקיימת כבר כמה שנים.

באיגרת מטעם בית הספר שנשלחת להורים מדי שבוע, התפרסמו דברים מאת התלמידים במשלחת: "בארבעה עשר בנובמבר, לאחר מספר מפגשי גיבוש שעשינו, יצאנו חברי המשלחת של המוסד והשומר הצעיר לווינה. כשיצאנו הייתה הסלמה, דבר שהקשה עלינו מצד אחד אך לאחר מכן נתן לנו משמעות נוספת למשלחת. טסנו, ולאחר כמה שעות הגענו לווינה הקרה והיפה. הכרנו ילדים בגילנו בשומר הצעיר וראינו כמה הם משקיעים כדי לקיים את הקן, נפגשנו עם הקהילה היהודית בפרויקט מיוחד שנקרא project shabbos the שבמקרה מוקדש השנה לנו - תושבי עוטף עזה. הצטרפנו לקהילה ועשינו קבלת שבת וקידוש בבית כנסת, ובשבת הסברנו להם על חיינו ושמענו על חייהם. זה היה מרגש, והתחברנו אליהם. הבנו שבשבילם להיות יהודי זה לא מובן מאליו, הם ממש עובדים בזה, משקיעים בזה ונלחמים על זה. לא יכולנו שלא לשים שישנה הקבלה בין זה לבין העובדה שאנו חיים באזור מלחמה. הם נלחמים על יהדותם, ואנחנו על הארץ. התחברנו, התרגשנו, למדנו, צחקנו ונהנינו מכל רגע".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: