לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

ראש עיריית שדרות גייס עשרות אלפי דולרים לפרויקט "פותחים עתיד"

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, חזר משליחות בהולנד, במהלכה גייס מארגונים שונים כסף לטובת הפרויקט המופלא והחשוב "פותחים עתיד". דוידי: "'פותחים עתיד' היא אחת התכניות המרכזיות לקידום והעצמת תלמידים, ולמימוש הפוטנציאל העצום שיש בהם" (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

לאורך השנה, מסייעת התכנית ״פותחים עתיד״ למאות תלמידי שדרות ובני משפחותיהם בהעצמה חברתית ואישית. החניכים, משלושה בתי ספר ברחבי העיר, נפגשים באופן פרטני מדי שבוע עם ״נאמנה״ (מדריכה) ומקבלים כלים להתפתחות ולהתמודדות עם אתגרים. מדי שבוע מתקיים מפגש קבוצתי של כלל התלמידים המשתתפים בתכנית מאותו בי"ס, ואחת לחודש מתקיים מפגש בבית התלמיד עם בני המשפחה.

ראש העיר, אלון דוידי, חזר בשבוע שעבר משליחות באמסטרדם, הולנד, במהלכה נפגש עם ארגונים אוהבי ישראל, שתרמו סכום יפה לטובת פרויקט "פותחים עתיד". במהלך השליחות, אליה יצא דוידי עם הממונה על קשרי חוץ, חוה נחשונוב, הם נפגשו עם הקהילה היהודית באמסטרדם ועם הפרלמנט של הולנד, ודוידי דיבר איתם על המצב הביטחוני בשדרות והשפעתו על כלל התחומים.

במספר מועדים בשנה, מקיימת תכנית "פותחים עתיד" אירועי שיא ייחודיים. בשבוע שעבר, לרגל היציאה לחופשת הקיץ, התקיים פיקניק משפחות בפארק בשדרות. כ-100 הורים וילדים הצטיידו במחצלת והגיעו לפארק, שם חיכה להם שולחן פיקניק עמוס בכל טוב - קנקני לימונדה טריים, שתייה קרה, כריכים וכיבוד קל. עשרות משחקי ילדות (החל מקלאס, דרך 3 מקלות ועד גוגואים) פוזרו באיזור המדשאות וכל משפחה שיחקה להנאתה.

בתום האירוע, שוחחו הנאמנות עם ההורים כדי לסכם את השנה ולשמוע על התהליך שחוו החניכים. ההורים מצידם רבים ביקשו להודות לתכנית על העשייה החינוכית וכן על קיום האירוע. ״הרבה מאוד זמן לא יצא לי לקחת הפסקה מהשגרה ופשוט לשחק עם הילדים״, סיפרה אחת האימהות. ״זו הזדמנות נדירה לקחת רגע ולנוח עם הילדים. זמן איכות מושלם. מרגישים שזכינו להיות חלק ממשפחת פותחים עתיד״, הוסיפה אמא אחרת. 

ראש העיר, אלון דוידי: "תוכנית 'פותחים עתיד' של הסוכנות היהודית היא אחת התכניות המרכזיות לקידום והעצמת תלמידים, ולמימוש הפוטנציאל העצום שיש בהם. שיתוף הפעולה הייחודי שקיים בין הפרויקט למערכת החינוך בעיר, בא לידי ביטוי בתוצאות הנפלאות ובהישגים אליהם הגיעו התלמידים שמשתתפים בתוכנית. אני גאה בתלמידי שדרות שמשקיעים המון בלימודים והתוצאות מדברות בעד עצמן".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ציין בדבריו לטובה את התכנית והשפעתה הברוכה על התלמידים ואמר: "זוהי אחת מהתוכניות  החשובות והמשמעותיות ביותר שנותנת  תקוה אמיתית ועתיד טוב יותר. מערכת החינוך העירונית מקיימת שיתוף פעולה הדוק עם צוות התוכנית לקידום פעילויות חברתיות וחינוכיות. שיתוף הפעולה הזה ממחיש את העובדה שאכן שדרות היא מקום למחשבה, מקום של למידה ויצירה. יישר כוח לצוות התוכנית שבאמת פותחים עתיד לתלמידים שזוכים לקידום והעצמה משמעותיים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: