לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

סיירת הנוער של שדרות

בשדרות מתרחש בתקופה האחרונה דבר מיוחד ויוצא דופן – מעל 40 בני נוער החליטו להצטרף לסיירת מנהיגות נוער בחירום, פרויקט שהוא שיתוף פעולה של מרכז חוסן ויחידת הנוער העירונית. דווקא ברגעים הכי קשים ומפחידים, בני הנוער האלה בחרו לצאת החוצה ולהעניק לתושבי העיר עוד מנה של בטחון (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בלי שרובנו שמנו לב, מתרחש בעיר שדרות משהו מיוחד ויוצא דופן – מעל 40 בני נוער החליטו להצטרף לסיירת מנהיגות נוער בחירום, פרויקט שהוא שיתוף פעולה של מרכז חוסן ויחידת הנוער העירונית. דווקא ברגעים הכי קשים ומפחידים, בני הנוער האלה בחרו לצאת החוצה ולהעניק לתושבי העיר עוד מנה של בטחון. בשבועיים האחרונים הם יצאו לשתי הכשרות – הכשרת עזרה ראשונה של מגן דוד אדום שדרות והכשרת דוברות והסברה שהועברה ע"י יקי כהן מפרוייקט "שדרות במרכז".

יו"ר מועצת הנוער, אביב באביאן, מספרת על ההכשרות: "עברנו חוויה מדהימה. נהננו, למדנו והכרנו מציאות שונה ממה שאנחנו חיים בה. בנוסף, יצאנו להתנדב כי מי שמכיר את נוער שדרות יודע שהתנדבות זה במקום הראשון אצלנו. החוויה הייתה מעולה ומלאה בחוויות, זכינו להכיר חברים חדשים ואנחנו כבר מחכים להמשיך את ההכשרה שלנו ביעד הבא".

הכשרת הדוברות כללה סיור בשכונת נאות הנביאים, בקיבוץ העירוני "מגוון" ובגרעין התורני על מנת להכיר את האוכלוסיות השונות בעיר ולשמוע את המחשבות והתובנות שלהם על העיר והחיים בה. בנוסף, הסיירת נסעה להיפגש עם בני נוער מהיישוב שוהם, לשאוב מהם השראה לפעילות בעיר שלנו וכמובן להכיר להם את המציאות המורכבת שבעיר ולענות על שאלות שרק מי שחי בעיר יידע לענות עליהן.

"הקורס במד"א נתן לי כלים איך להתמודד עם מצבי חירום רפואיים אם חס וחלילה אצטרך. איך לפעול, איך לטפל והכי חשוב - מה לא לעשות!", סיפרה איילה מנסטבאום שעברה את קורס "נאמני חיים" שמעבירים מדריכי מד"א בהתנדבות. מטרת ההכשרה היא ליצור מערך של בני נוער אשר במידת הצורך יוכלו לתת מענה רפואי ראשוני למי שיהיה זקוק לו.

"בעתיד, צפויים חברי סיירת המנהיגות בחירום לעבור הכשרות נוספות במטרה לתת מענה רחב ורלוונטי לכל מי שיהיה זקוק לו", סיכמה מנהלת יחידת הנוער, גל שמאי-לוי.

ראש העיר, אלון דוידי, בירך על ההכשרה ואמר: "נוער שדרות מוכר ביכולותיו הרבות לנתינה למען תושבי שדרות הן בימי שגרה והן בימי חירום. היכרותם עם הקהילות השונות המתגוררות בעיר, הן של חברי הקיבוץ העירוני, הן של העולים מהמדינות השונות והן של חברי הגרעין חשובה ביותר להתנהלות וסיוע במצבים השונים. נמשיך לפעול ולעשות למען ועם בני הנוער היקרים שלנו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: