לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

"ניצני אשכול" בין בתי הספר שזכו בתחרות הארצית לבנייה ירוקה

הכירו את בתי הספר שצומחים לעתיד ירוק יותר: המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך והמועצה לבנייה ירוקה העניקו ל-7 בתי ספר פרס כספי בסך כולל של כמיליון שקל בתחרות הארצית לבנייה ירוקה. ההרשמה לתחרות בשנת תש"ף יצאה לדרך ומתמקדת בשינוי אקלים ובהתחממות גלובלית. בין בתי הספר הזוכים - "ניצני אשכול" שבמועצה האזורית אשכול (צילום: חגית ענתר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במסגרת שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך והמועצה הישראלית לבנייה ירוקה, התקיימה זו השנה השלישית תחרות בנייה ירוקה לבתי ספר יסודיים שהוסמכו כירוקים. בתחרות השתתפו 33 בתי ספר, 7 מתוכם זכו בפרס כספי בסך 150,000 שקל כל אחד, וכמיליון שקל בסך הכול.

בתי הספר שזכו בתחרות:

בית הספר ניצני אשכול, מועצה אזורית אשכול

בית הספר הירוק ע"ש אריאל שרון, הוד השרון

בית הספר קדם, ערד; בית הספר חרוביה, שפרעם

בית הספר ז'בוטינסקי, שדרות

בית הספר צליל, חדרה

ובית הספר סנדלה, מועצה אזורית גלבוע

בתי הספר אשר השתתפו בתחרות עברו לאורך השנה תהליך של תכנון הפרויקט שעל-פיו נבחנו ונבחרו הזוכים. באמצעות סכומי הזכייה, בתי הספר יוציאו לפועל את התוכנית שהגישו.

בתחרות התמודדו פרויקטים העוסקים בשינוי המרחב הפיזי של בתי הספר עם דגש על ערכים סביבתיים, יחד עם אלמנטים חינוכיים הבאים בהלימה ומייצגים את הצרכים והתפיסה הפדגוגית והחינוכית של בית הספר.

בנייה ירוקה בבתי ספר מצמצמת את חשיפת התלמידים למזהמים שמקורם במבנה ומגדילה את האור והאוורור הטבעיים. כך, חווית השהייה הממושכת בכיתות הלימוד משתפרת. מחקרים שנערכו על בתי ספר ירוקים ברחבי העולם, הצביעו על כך שתלמידים מגיעים להישגים גבוהים יותר וניכר צמצום במספר ימי המחלה של צוות המורים והתלמידים כאחד. מבחינה חינוכית, התלמידים הלומדים בסביבה ירוקה נחשפים לתכני קיימות מגוונים ומהווים את דור העתיד אשר יצעיד את התחום קדימה.

במקביל לזכייה, בתי ספר יסודיים ירוקים וירוקים מתמידים מוזמנים להשתתף בתחרות הארצית לשנת תש"ף. הזוכים בתחרות יקבלו פרס בשווי של עד 200 אלף שקל כל אחד, לצורך הוצאה לפועל של פרויקט בנייה ירוקה בבית הספר. התחרות מהווה הזדמנות עבור בתי הספר המשתתפים לעסוק ולתכנן מיזם לוקאלי וספציפי בעל השפעה על משמעותית על בית הספר.

השנה התחרות תתמקד בנושא ההתחממות הגלובלית ושינוי האקלים. התחרות מהווה הזדמנות חסרת תקדים עבור בית הספר ליהנות מתהליך חינוכי ומקצועי מרתק של תכנון מיזם בנייה ירוקה עם ליווי וסיוע של צוות מנטורים. התאריך האחרון להגשת טופס מועמדות לרשות המקומית הוא 24 באוקטובר 2019.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: