לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

נוער שדרות מנהיג בחירום

יחידת הנוער בעיריית שדרות ומרכז חוסן קיימו בשבוע שעבר סמינר מנהיגות נוער בחירום, להכשרה ומתן כלים להגשת סיוע נפשי ראשוני בזמן חירום (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

45 בני נוער השתתפו בשבוע שעבר בסמינר בן יומיים להכשרת מנהיגות נוער בחירום, בו התקיימו הרצאות להכשרה סביב מנהיגות מקומית וארצית, ולהענקת כלים של חוסן על מנת לדעת כיצד לתת סיוע נפשי ראשוני. כמו כן, התקיימו סדנאות של מרכז חוסן, להתמודדות עם מצבי לחץ בחיי היום-יום, במצבי חירום וטראומה וכן, התקיימו מעגלי שיח סביב ערכים, הובלה, יזמות, שינוי חברתי והשפעה קהילתית.

בני הנוער ביקרו במרכז מורשת בגין, שם נחשפו לדמותו של מנחם בגין ז"ל, כמפקד האצ"ל, כמנהיג אופוזיציה וכראש ממשלת ישראל. לאחר מכן ביקרו בני הנוער במוזיאון הרצל, וראו מקרוב על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, תוך שימוש באמצעים אורקוליים וטכנולוגיים מרהיבים.

בהמשך, התקיימה שיחה עם אליסף פרץ, אחיהם של סגן אוריאל פרץ ז"ל, שנהרג בקרב מול מחבלים בלבנון, ושל רס"ן אלירז פרץ ז"ל שנהרג בהיתקלות ברצועת עזה. בהרצאה סיפר אליסף על התמודדות עם משברים וצמיחה מהם, כיצד אלו הביאו אותו ליזמות חברתית פורצת דרך והגשמת חלומותיו.

המשתתפים בסמינר סיירו במרכז "שלווה", מוסד שיקום לצעירים עם מוגבלויות, מהחדשניים והמובילים בעולם. חניכי המוסד התפרסמו בשנה האחרונה כשהשתתפו כלהקה בתכנית המוסיקה "הכוכב הבא לאירוויזיון" ואף הופיעו בחצי הגמר.

ראש העיר, אלון דוידי: "יש לנו בשדרות נוער איכותי ומצוין שיודע להנהיג, לקחת יוזמה ולפעול גם בשגרה וגם בחירום. כעיר, אנחנו נותנים לבני הנוער כלים מקצועיים בכדי לפעול בקהילה ברגישות ובמקצועיות. אני מברך על החיבור עם מרכז חוסן שלצערנו מנוסה מאוד בתחום מתן עזרה נפשית".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, שהתלווה לבני הנוער בסמינר: "נוער שדרות אתם גאוותינו. אתם המנהיגים הבאים של העיר, ומובילי הנוער כיום. בידכם הכח והאחריות להצעיד את כל בני הנוער בעיר למעורבות ואכפתיות קהילתית. אנחנו נמשיך להשקיע בכם ולהיות כאן לצדכם. ישר כוח לצוות שהוביל את הסמינר החשוב הזה ובראשם, הילה גונן-ברזילי, מנהלת מרכז חוסן, יגאל ברכה, מנהל אגף נוער וצעירים, גל שמאי, מנהלת יחידת הנוער ושלומית אקשטיין, רכזת קהילה במרכז חוסן ולכל הצוות המסור שעמל לטובת הסמינר החשוב הזה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: