לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

משרד החינוך: עוד צעד בחזרה לשגרה ללימודים

מערך ההסעות למוסדות החינוך יחזור לפעול מהיום ובאופן הדרגתי. ההסעות תפעלנה בכפוף לכללי משרד הבריאות. שר החינוך, רפי פרץ: "אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי על מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית", מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "אנחנו נחושים להמשיך ולהניע את מערכת החינוך כולה לקראת שגרה" (צילום: באדיבות משרד החינוך)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

משרד החינוך יחד עם האוצר והשלטון המקומי הגיעו אמש (ב') להסכמות על הפעלת מערך ההסעות בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד במתכונתו החדשה. לאור ההחלטה, החל מהייום, ובאופן הדרגתי יוכלו תלמידי כיתות א', ב', ג', י"א ו- י"ב בחינוך הרגיל וכן תלמידי החינוך המיוחד (הלומדים במוסדות החינוך המיוחד, בכיתות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים והתלמידים המשולבים) להמשיך ולממש את זכותם לשירותי הסעה אל מוסדות החינוך. ההסעות תינתנה לתלמידים שהוגדרו זכאים עוד טרם החל משבר נגיף הקורונה. כאמור, החזרה תעשה באופן הדרגתי כדי לאפשר לרשויות להיערך באופן ראוי להפעלה.

מערך ההסעות יופעל בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, ובתוך כך, תכיל כל הסעה עד 50% ממספר הנוסעים המורשים להסעה, כפי שמופיע ברישיון הרכב. כמו-כן, תפעל ההסעה בהתאם לכללי הזהירות וההיגיינה המתבקשים.

שר החינוך רפי פרץ: "שמח שהמאמצים המשותפים שלנו יחד עם משרד האוצר והשלטון המקומי הולידו פתרון עבור הסעתם של התלמידים ובפרט תלמידי החינוך המיוחד. בימים הקרובים אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי לעל מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אנחנו נחושים להמשיך, לדחוף ולהניע את מערכת החינוך קדימה לקראת שגרה, ובתוך כך להשלים את המשימות החינוכיות שעל סדר היום. הבוקר הסדרנו את מערך ההסעות, והחל מהימים הבאים נאפשר לתלמידים הזכאים להגיע באופן מוסדר אל מוסדות החינוך. נמשיך לדאוג ולהבטיח את המעטפת החינוכית הנדרשת לילדי החינוך המיוחד, ובד בבד להמשיך לחתור להשבתם של יתר התלמידים שלנו אל הלימודים". 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "הסדרת מערך ההסעות מהותית, ובחינוך המיוחד בפרט ומאפשרת את הרחבת הפעילות באופן מיידי. אנחנו ממשיכים להעמיד פתרונות ולעשות הכל כדי להשיב את הלימודים והמשק לפעילות".

שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים: "ילדי החינוך המיוחד זקוקים לסדר יום קבוע וצפוי מראש, זה עוזר להם לתחושת מוגנות ומפחית חרדות. כעת יוכלו הילדים עם הצרכים המיוחדים סוף סוף להיפגש עם חבריהם והצוותים החינוכיים ולהפיג את הבדידות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: