לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

משרד החינוך נערך לקיים את הבגרויות

על רקע התפשטות הקורונה, ממשיך משרד החינוך לנקוט בשורה של צעדים שיבטיחו את שגרת הלימודים של תלמידי החטיבה העליונה. אמש עלה המיקוד למקצועות החובה והבחירה, ביום חמישי הקרוב יעלו יתר המקצועות. כמו כן, ביום שלישי הקרוב יתפרסם לוח הבחינות החדש

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

על רקע התפשטות הקורונה, ממשיך משרד החינוך לנקוט בשורה של צעדים שיבטיחו את שגרת הלימודים של תלמידי החטיבה העליונה. בתוך כך, הוא נערך לקיים את בחינות הבגרות בכיתות י"א- ו- י"ב תחת המגבלות הקיימות. אמש (ראשון) העלה המשרד את הנושאים עליהם ייבחנו תלמידי כיתות י"א ו- י"ב ב- 49 מקצועות בגרות; חובה ובחירה. מקצועות אלה כוללים את הנושאים עליהם ייבחנו התלמידים בבחינת הבגרות. המיקוד נועד לאפשר לתלמידים למקד את הלמידה שהתבצעה לאורך כל שנת הלימודים עד להחלטה על סגירת בתי הספר. 

ביום שלישי הקרוב (ה-24.3.2020) יפרסם המשרד את מועדי לוח הבגרויות החדש. המשרד ימשיך לעדכן באופן שוטף את ציבור המורים והתלמידים בנוגע לכל מידע חדש הקשור לבגרויות. 

שר החינוך רפי פרץ: "מערכת החינוך היא אי של יציבות בים הסוער. במציאות בה התלמידים נמצאים יחד עם כל המדינה תחת הגבלות בתנועה על רקע משבר הקורונה, חשוב לנו לעבוד ללא הפסקה על מנת להיערך לבחינות הבגרות. כך עשינו בלמידה מרחוק וכך אנו עושים גם בנושא הבגרויות. עשינו את ההתאמות הנדרשות והמערכת נערכת לכל תרחיש. אנו עושים ככל שניתן כדי שתלמידי ישראל יוכלו להיבחן בבגרויות ועם מינימום פגיעה בהם".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב: "אנחנו פועלים להבטיח לכל אורך הדרך שגרת למידה. לצד האולפנים שמשדרים מדי יום, אנחנו נערכים להוציא לפועל את בחינות הבגרות. טובת התלמיד עומדת לנגד ענינו, ולכן אנחנו פועלים לתת לו את המענים הנדרשים ולהכין אותו באופן הראוי ביותר לקראת הבחינות. למרות שאנחנו נתונים במציאות של אי ודאות, אנו ערוכים לקיים את בחינות הבגרות בכל מצב".

להלן דוגמאות בודדות  מתוך מקצועות החובה:
▪מתמטיקה
▪אנגלית 
▪אזרחות 
▪היסטוריה 

כדי לראות את כל פריסת 49 המקצועות; חובה ובחירה, היכנסו לקישורית שפה: לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: